Słoneczna pogoda, dźwięki natury i kolejny dzień pełen nowinek dotyczących motorowodniactwa, hydrologii oraz ochrony środowiska. Trwa rejs Radia Gdańsk z Wodami Polskimi. Nasi koledzy przemierzają Pętlę Żuławską, dostarczając słuchaczom ciekawostek naukowo-krajoznawczych.
Czwartego dnia trasa biegła z Przystani Sienna Grobla w Gdańsku przez Motławę, Martwą Wisłę i Wisłę oraz przez Szkarpawę. Jednostka zacumowała w Osłonce niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego, a po drodze pokonała dwie śluzy: Przegalina i Gdańska Głowa. Podczas drugiego śluzowania swoją rodzinną historią podzielił się operator Rafał Florkowski.
Posłuchaj:
Piątego dnia rejsu do Elbląga najprawdopodobniej wpłyniemy przez Zalew Wiślany. To będzie około 30 kilometrów. Wiele jednak zależy od warunków, jakie zastaniemy na Zalewie Wiślanym. Chcemy uniknąć dokuczliwej dla płaskodennych jednostek bocznej fali.
BEZPIECZNY I STABILNY PRACODAWCA
Jak zatrudnić się w Wodach Polskich? Czy praca sektorze gospodarki wodnej jest stabilna? Na pytania Mateusza Czerwińskiego odpowiadały Karolina Pruszewicz, starszy specjalista w Wydziale Spraw Pracowniczych RZGW w Gdańsku, oraz Eunika Słowik, kierownik Wydziału Spraw Pracowniczych RZGW w Gdańsku.

– Wody Polskie to bezpieczny i stabilny pracodawca. W obszarze gospodarki wodnej jest to sektor, który trwale potrzebuje specjalistów – od hydrotechników po operatorów śluzy. Nasza praca to także dobre środowisko do rozwoju dla młodych osób – wskazała Eunika Słowik.
– Jeśli ktoś szuka wielopokoleniowego miejsca pracy, to Wody Polskie sprawdzą się świetnie. Nawet emeryci wracają do nas, by pracować sezonowo bądź szkolić nowych pracowników – dodała Karolina Pruszewicz.
Posłuchaj:
Relację z poprzedniego dnia rejsu znajdziesz >>>TUTAJ.
Radio Gdańsk








