Słoneczna pogoda, dźwięki natury i kolejny dzień pełen nowinek dotyczących motorowodniactwa, hydrologii oraz ochrony środowiska. Trwa rejs Radia Gdańsk z Wodami Polskimi. Nasi koledzy przemierzają Pętlę Żuławską, dostarczając słuchaczom ciekawostek naukowo-krajoznawczych.
Czwartego dnia trasa biegła z Przystani Sienna Grobla w Gdańsku przez Motławę, Martwą Wisłę i Wisłę oraz przez Szkarpawę. Jednostka zacumowała w Osłonce niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego, a po drodze pokonała dwie śluzy: Przegalina i Gdańska Głowa. Podczas drugiego śluzowania swoją rodzinną historią podzielił się operator Rafał Florkowski.
Posłuchaj:
Piątego dnia rejsu do Elbląga najprawdopodobniej wpłyniemy przez Zalew Wiślany. To będzie około 30 kilometrów. Wiele jednak zależy od warunków, jakie zastaniemy na Zalewie Wiślanym. Chcemy uniknąć dokuczliwej dla płaskodennych jednostek bocznej fali.
Relację z poprzedniego dnia rejsu znajdziesz >>>TUTAJ.
Radio Gdańsk








