Po roku skarg i odwołań kończą się kłopoty związane z wyborem wykonawcy obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku, Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił skargę jednego z wykonawców na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej.
Oznacza to, że pierwotny wybór oferty firmy Unibep był prawidłowy – mówi Mateusz Brożyn, rzecznik GDDKiA.
– Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził, że firma Unibep spełnia warunki udziału w postępowaniu. Tym samym, jako Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – oddział w Gdańsku, będziemy się przygotowywać do podpisania umowy z wykonawcą. Oczywiście nastąpi to niezwłocznie po otrzymaniu wyniku kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – zapowiada rzecznik Generalnej Dyrekcji Mateusz Brożyna.
KIEDY KIEROWCY POJADĄ OBWODNICĄ?
Najkorzystniejsza oferta na projekt i budowę 16-kilometrowej trasy to niespełna 408 mln zł. Droga powinna być gotowa do 2030 roku. Trasa ma biec na południe od miasta – zaczynać się w Sucuminie, a kończyć przy Stadzie Ogierów. Będzie miała jedną jezdnię, po jednym pasie w obu kierunkach i występujący naprzemiennie dodatkowy pas do wyprzedzania.
Sebastian Kwiatkowski/puch








