Rozpoczyna się Rozmowa Kontrolowana z Anną Bialik. Wywiad prowadzi Agnieszka Michajłow.
Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa rozpoczyna się w niedzielę.
– Organizujemy ten tydzień z wielu powodów – rozwody, związki partnerskie. Ale chcemy też pokazać dobre przykłady. Pokazać, jak rozwijać swoje kompetencje w tej relacji, rozwijać bliskość i więź. Małżeństwo jest w kryzysie, co pokazuje wiele badań. Młodzi ludzie nie kwapią się do tego, żeby zawrzeć związek małżeński z różnych powodów.
– To będzie trochę świadectwo, ale ci ludzie będą też dzielić się swoim doświadczeniem, opowiedzą, że to świetnie być w małżeństwie. Tacy ludzie będą robić warsztaty, wykłady. Opowiedzą o tym, że nikt nie dopełnia człowieka jak współmałżonek, chociaż to nie jest łatwe.
– To będą młodzi, starsi, z dłuższym lub krótszym stażem. Może będą to ludzie po pierwszych kryzysach, ale też tacy, którzy są na początku drogi. Na naszej stronie jest duże zainteresowanie, o wiele większe niż w zeszłym roku. Nasz zakres działań jest olbrzymi.







