Szykuje się rewolucja w służbie zdrowia. Planujemy odejście od powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego – powiedział w TOK FM minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.Pacjenci będą mogli dopłacać w szpitalach do świadczeń wyższej jakości. Wiceminister zdrowia zdradza też, że chciałby wprowadzenia w Polsce dodatkowych komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych. Goście audycji Ludzie i Pieniądze komentują tę sprawę.
– Pan minister nie odkrył Ameryki. Oby pan minister był tym, który wprowadzi te ubezpieczenia. Z jednej strony minister oświadcza, że powracamy do źródeł – ma być to darmowa służba dostępna powszechnie. Z drugiej strony mamy dodatkowe ubezpieczenia. Trzeba będzie się zastanowić, jak mądre rozwiązanie wprowadzić.
– Sam pomysł jest dobry, ale przecież towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają takie pakiety.
– Obecnie jest ta mobilność. Każdy może się kompleksowo ubezpieczyć.







