– Chcemy się wpisać w trendy aktywnego wypoczynku, żeby nie tylko leżeć nad morzem – mówił w Radiu Gdańsk wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła. Tym razem wakacyjna ekipa Radia Gdańsk odwiedziła Ocypel.
Gośćmi Oli Wojciechowskiej i Włodka Raszkiewicza w Rozmowie Kontrolowanej byli wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła oraz Patryk Gabriel z zarządu powiatu.
„RUCH NA RZECE JAK NA GRUNWALDZKIEJ”
Okolice Ocypla kuszą pięknymi rzekami. Wielu kajakarzy zachwyca się malowniczymi krajobrazami i idealnymi warunkami do spływów. Przekonał się o tym Patryk Gabriel. – Wczoraj spływaliśmy na trasie Klonowice-Bąk. Pogoda była idealna na spływ, do tego miłe towarzystwo. Czegóż chcieć więcej? – śmieje się.
– Czarna Woda to centrum. Wystarczy stanąć na placu głównego miasta, rozejrzeć się dookoła i wszędzie widać reklamy z wypożyczalnią sprzętu – dodaje wicestarosta. – Firmy proponują kompleksowe usługi. Ruch na rzece można porównać do tego przy Grunwaldzkiej.
KASZUBY SĄ PRZEPIĘKNE, KOCIEWIE RÓWNIEŻ
Władze powiatowe przykuwają bardzo dużą wagę do promocji regionu. – Większość ludzi myli Kociewie z Kaszubami. Przed nami jeszcze wiele pracy – komentuje Kazimierz Chyła.
Aby wyjaśnić tę różnicę, już po raz dwunasty Kociewie pojawiło się na Jarmarku św. Dominika. – „Unikaty z Kociewia” radośnie i ludowo przybliżyły bogatą kociewską kulturę. Rejon coraz bardziej znany – dodaje wicestarosta.
Czym Kociewie przekona do siebie turystów? – Ocypel, to przepiękne jezioro – nazywamy je Perłą Kociewia. Poza tym jest jeszcze kilkadziesiąt innych urokliwych jezior w tym rejonie. Ponad to wychodzimy naprzeciw turystom. Mamy coraz bogatszą baza obsługi turystów, hotele, dobrze rozbudowaną agroturystykę, 416 km oznakowanych ścieżek dla rowerów. 86 miejsc postojowych z informacją turystyczną, gdzie można wypocząć i dowiedzieć się czegoś o Kociewiu – wylicza wicestarosta.
– Stawiamy na aktywny wypoczynek – teraz takie są trendy i chcemy się w to wpisać. Nie leżeć czy opalać się nad morzem, a przyjechać na Kociewie. Pozbierać trochę jagód, grzybów, urządzić rowerową przejażdżkę lub wybrać się na spływ kajakiem – stwierdza wicestarosta.
polita/mmt







