Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Ofensywnie, ładnie dla oka i uważnie w defensywie. Plan Piotra Stokowca wypali?

9 marca 2018 20:46
w Sport
A A

Lechia gotowa na starcie z mistrzem Polski. W niedziele, biało-zieloni podejmą w 27. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Legię Warszawa. Debiut na ławce trenerskiej Lechii zaliczy Piotr Stokowiec. Szkoleniowiec wierzy, że właśnie w starciu ze stołeczną drużyną, Lechii uda się wrócić na właściwe tory. – Chcemy grać ofensywnie, ładnie dla oka, jednak jesteśmy obecnie w takiej sytuacji, że musimy być przede wszystkim skuteczni, zarówno w ataku i defensywie. Chcemy sprostać oczekiwaniom, jakie mają wobec nas kibice. Mamy coś do udowodnienia i liczę, że pokażemy to już w niedzielnym meczu, mówił na konferencji prasowej Piotr Stokowiec.

MAŁO CZASU

Nowy szkoleniowiec Lechii nie miał za wiele czasu na pracę z drużyną, ale podkreślił, że przedmeczowy tydzień udało się dobrze spożytkować. – Nie miałem dużo czasu, by dogłębnie poznać drużynę, niemniej jednak zdążyliśmy już „dotknąć” kilku problemów, z którymi zmagała się Lechia w ostatnim czasie i postaramy się znaleźć na nie lekarstwo. Mam wiele wniosków po rozmowach, jakie odbyłem z zawodnikami. Mieliśmy kilka odpraw, obejrzeliśmy też wspólnie mecz Ligi Mistrzów i przy okazji był czas na dyskusje. Jestem zbudowany tym, co usłyszałem od piłkarzy. Rozmawialiśmy bardzo otwarcie i wiem, że piłkarze są świadomi swoich słabych stron, ale też zdają sobie sprawę z tego, co potrafią. To wszystko daje duże nadzieje na najbliższą przyszłość. Wiem, że czeka nas dużo pracy, ale ona jest już wykonywana. Coś pozytywnego zaczyna się dziać i chciałbym, by było to widoczne już podczas niedzielnego meczu z Legią. Na pewno będziemy chcieli grać bardziej agresywnie. To jest nam potrzebne, by szybko przerywać akcje rywala i z drugiej strony, by nie tracić łatwo piłki.

OFENSYWNIE I ŁADNIE DLA OKA

Piotr Stokowiec nie chciał zdradzić w jakim ustawieniu rozpocznie niedzielne spotkanie Lechia. Ofensywnie, ładnie dla oka i rozważnie w defensywie, to plan nowego trenera na mecz z Legią. – Nie chcę zdradzać naszych tajemnic, dlatego nie będę mówić, jaki schemat taktyczny zastosujemy. Chcielibyśmy grać ofensywnie, ładnie dla oka, ale jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy być przede wszystkim skuteczni w ofensywie i defensywie. Piękno gry musi zejść na plan dalszy, ale chcemy by drużyna walczyła, była zdeterminowana. Przyglądam się wielu aspektom, które mają wpływ na dobór taktyki, czyli motorykę i technikę poszczególnych zawodników. Co do składu, to każdy z zawodników otrzymał szansę pokazania się, żeby dać zespołowi bodziec, bo takie drużynie są potrzebne. Na pewno wybiorę najlepszą osiemnastkę meczową, jaką można wybrać i wystawię najbardziej optymalny skład. Na mecz z Legią wyjdziemy bez kompleksów i z dużą ambicją. Kibice, którzy przyjdą na stadion nie będą zawiedzeni – zaznaczył szkoleniowiec Lechii.

Początek spotkania Lechia Gdańsk – Legia Warszawa w niedziele o godz. 18:00. Relacja w audycji Radio Gdańsk „Z boisk i stadionów”.

lus

Tagi: Lechia Gdańskpiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

Mural poświęcony polskim sanitariuszkom z czasów II Wojny...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:02
Parada Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku ulicami miasta
Trójmiasto

Dźwięczna parada przeszła ulicami miasta. 80 lat Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu

Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu świętuje jubileusz...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 09:22
(fot. Radio Gdańsk/Beata Jeziorska)
Powiśle

Trzeci dzień rejsu Radia Gdańsk z Wodami Polskimi. Poznajemy tajniki budowli hydrotechnicznych

Z Błotnika w gminie Cedry Wielkie, przez Sobieszewo,...

Martyna Krawcewicz
24 czerwca 2026 - 08:51

ZOBACZ TAKŻE

Dwóch młodych mężczyzn pozuje do zdjęcia na tle trawiastego boiska z bramką w słoneczny dzień. Mężczyzna po lewej nosi okulary przeciwsłoneczne i zieloną koszulkę w paski, a mężczyzna po prawej ma ciemne, kręcone włosy i granatowy t-shirt. To Karol Pius z Radia Gdańsk oraz Miłosz Sandach z drużyny piłkarskiej Chełmianka Gdańsk
Sport

„Chcemy grać w Lidze Mistrzów” założyciel Chełmianki Gdańsk o perspektywach klubu

2026-06-20
Piłkarze Arki podczas pierwszego treningu przed sezonem 2026/2027 (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)
Sport

Kadrowa rewolucja w Arce Gdynia. Nowy trener i masa odejść

2026-06-17
Czech Marek Jarolim objął funkcję pierwszego trenera Arki Gdynia
Sport

Marek Jarolím nowym trenerem Arki Gdynia

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.