Będzie czyściej na polach w gminie Kępice. Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z terenu gminy znikną tworzywa sztuczne, pochodzące z działalności rolniczej. Jak poinformowała Radio Gdańsk prezes Spółdzielni Socjalnej Zielony Punkt Daria Jankowska, od kwietnia do sierpnia rolnicy będą mogli dostarczać do PSZOK-u folie, siatki do owijania balotów słomy, opakowania po nawozach oraz torby typu big-bag. – Szacujemy, że w ten sposób unieszkodliwimy 35 ton takich odpadów – dodała.
KOSZT TO 17 TYSIĘCY ZŁOTYCH
Projekt zostanie zrealizowany w miejscowościach Podgóry, Płocko i Osowo, gdzie zlokalizowana jest największa liczba gospodarstw rolnych. Koszt usunięcia plastikowych odpadów z terenu gminy Kępice to 17 tys zł.
Marcin Kamiński/mk







