Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Mieszkańcy Sopotu wybrali lokalizacje nowych ławek. Zostaną ustawione do końca sierpnia

5 sierpnia 2022 18:28
w Trójmiasto
A A
(Fot. Urząd Miasta Sopotu)

(Fot. Urząd Miasta Sopotu)

Zakończyła się I edycja akcji „Sopocka ławeczka”, w której mieszkańcy Sopotu proponowali lokalizacje dla nowych ławek w mieście. Do końca sierpnia ławki zostaną ustawione w 11 nowych lokalizacjach.

– Według założeń mieszkańcy Sopotu zgłaszają proponowane lokalizacje, gdzie chcieliby, aby w Sopocie dostawić ławki, następnie miasto analizuje pod względem możliwości, własności oraz zasadności postawienia w danej lokalizacji ławeczki. W tej edycji zostało zgłoszonych około 30 lokalizacji, z czego połowę wybraliśmy. Pozostałe projekty, które niestety w tym roku zostały odrzucone, chcielibyśmy zrealizować w przyszłym. Dotyczyły m.in. ulicy 3 maja. W przyszłości dostawimy tam też ławki – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

GDZIE BĘDĄ ZNAJDOWAŁY SIĘ ŁAWKI?

Nowe ławki pojawią się na ul. Obrońców Westerplatte, przy kładce (z obu stron), skrzyżowaniu ulic Chopina i Sobieskiego, ul. O. Kolberga, Moniuszki, skrzyżowaniu ul. Władysława IV i Lipowej, w środkowej części schodów łączących ul. Tatrzańską z ul. Obodrzyców, a także przy ulicach Chopina, Abrahama, czy Haffnera oraz alei Franciszka Mamuszki. Jak mówi wiceprezydent Sopotu, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

– Sopocianie, zwłaszcza seniorzy odpowiedzieli na program. Tak naprawdę projekt skupia się na potrzebach osób mających trudności w przemieszczaniu, a więc osób najczęściej w starszym wieku, osób z niepełnosprawnościami, a także kobiet w ciąży – mówi Marcin Skwierawski.

ZACHĘCENIE DO SPĘDZANIA CZASU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

– Zależy nam, aby mieszkańcy wychodzili na zewnątrz, korzystali z uroków Sopotu. Mamy piękną architekturę, zieleń. Właśnie dlatego dostawiamy ławki. Dzisiaj w Sopocie mamy ponad 700 ławek. Będziemy dostawiać kolejne. Chcemy, aby sopocianie więcej czasu spędzali na świeżym powietrzu. Sopot idealnie się do tego nadaje. Mamy czyste, piękne powietrze – wyjaśnia Marcin Skwierawski.

OPINIA SOPOCIAN

Mieszkańcy Sopotu cieszą się z nowych ławek w mieście. Twierdzą, że przydałoby się ich więcej szczególnie w lecie. – Jest to bardzo dobry pomysł. Tutaj jest pełne słońce, a jak by były one jeszcze w cieniu, to by było znakomicie. Chcemy na tej ławeczce odpocząć i ruszyć dalej – mówi mieszkanka Sopotu.

– Mało jest tutaj miejsc, gdzie jest tego cienia dużo. Ławek jest mało np. w parkach, gdzie jest dużo drzew i są aleje – dodaje mieszkaniec.

 

Marta Włodarczyk/jk

Tagi: Sopot

REKLAMA

NAJNOWSZE

Słodycze otrzymywały osoby lecące lotami krajowymi oraz na trasie między Gdańskiem a Brukselą.
Trójmiasto

Truskawka kaszubska na gdańskim lotnisku. LOT rozdaje słodycze pasażerom rejsów krajowych

W ramach promocji Kaszub Polskie Linie Lotnicze LOT...

k.pius
25 czerwca 2026 - 15:56
(fot. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chojnicach)
Kaszuby

Zarzuty wobec prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Chojnicach. Agnieszka Pankau odpowiada

Zbyt wysokie rachunki za ogrzewanie, brak przetargów na...

Martyna Krawcewicz
25 czerwca 2026 - 15:29
W tym miejscu w Gdańsku powstanie kompleks tenisowy. nz. m.in Jakub Rutnicki, Tymon Litwic czy Piotr Borawski
Trójmiasto

W Gdańsku powstanie kompleks tenisowy. Minister sportu: „Potrzebowaliście nowego domu”

Miasto Gdańsk dostało wsparcie w kwocie prawie 4...

k.pius
25 czerwca 2026 - 15:27

ZOBACZ TAKŻE

Premier Polski Donald Tusk, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen, komisarz UE ds. obrony Andrius Kubilius, premier Estonii Kristen Michal, prezydent Litwy Gitanas Nauseda, premier Finlandii Petteri Orpo, premier Łotwy Andris Kulbergs oraz prezydent Rumunii Nicusor Dan
Trójmiasto

Szczyt wschodniej flanki w Gdańsku. Koordynacja działań przeciw rosyjskiej agresji

2026-06-25
autobus gdynia
Trójmiasto

Linia 940 bezpłatna dla mieszkańców Wiczlińskiej w Gdyni

2026-06-25
Michał Dziergas, radny dzielnicy Śródmieście, z mieszkańcami
Trójmiasto

Ponad 1200 podpisów przeciwko zabudowie Boiska pod Wierzbami

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.