Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Jazz w Lesie 2024

17 czerwca 2024 13:08
w Patronaty
A A

Organizowany nieprzerwanie od 1996 roku na terenie zabytkowego kompleksu „Leśny Dwór” w Sulęczynie, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz w Lesie” to jedna z największych i najważniejszych letnich imprez muzycznych w regionie Szwajcarii Kaszubskiej, uhonorowana przez Kapitułę Powiatu Kartuskiego tytułem „Superperła Kaszub” w uznaniu roli, jaką odgrywa w promocji regionu w kraju i za granicą. Zapraszamy 26 i 27 lipca 2024 r. o godz. 20-tej.

 

W tym roku podczas dwóch wieczorów i nocy odbędzie się 6 koncertów z udziałem 30 wykonawców. Wśród gwiazd XXVIII Festiwalu „Jazz w Lesie” zobaczymy i usłyszymy takich wykonawców i zespoły jak m.in. Leszek Kułakowski, Jerzy Małek, Andy Middleton, Kenny Carr, kwintet Zbyszka Lewandowskiego, Wojtek Justyna TreeOh!, słowackie trio AMC z udziałem wokalisty Viliama Csontosa, kwartet Piotra Wyleżoła i wielu innych. Na zakończenie festiwalu wystąpią Janis Siegel i Yaron Gershovsky – gwiazdy legendarnego zespołu Manhattan Transfer, z towarzyszeniem polskich gwiazd: Darka Oleszkiewicza, Marcina Wądołowskiego i Adama Czerwińskiego.

W ponad ćwierćwiecznej historii festiwalu na sulęczyńskiej estradzie w zabytkowym parku nad jeziorem Węgorzyno wystąpiły największe gwiazdy muzyki synkopowanej z kraju i z całego niemal świata. Podczas dwóch dni trwania imprezy, zawsze w ostatni weekend lipca, Sulęczyno staje się jazzową stolicą Kaszub jak i całego środkowego Pomorza. Poza mieszkańcami regionu na widowni zasiadają setki gości z całej Polski i z zagranicy. Wielu z nich od lat swoje wakacyjne, urlopowe plany wiąże właśnie w tym okresie z pobytem w Sulęczynie i z udziałem w tej jedynej w swoim rodzaju muzycznej uczcie. Poza tym to jeden z ostatnich festiwali, gdzie nadal istnieje tradycja jam session, czyli wspólnego muzykowania po koncertach, z reguły do tzw. białego rana. Kiedyś jam session to była podstawa życia koncertowego. Kończył się koncert i zaczynał się jam, młodzi ludzie mogli spotkać się ze starszymi kolegami, wyjść na scenę i zagrać. Nabrać doświadczenia. Dzisiaj to już zanikająca forma muzycznych i towarzyskich spotkań na festiwalach jazzowych, jednak w Sulęczynie jeszcze istnieje. Sprzyja temu zapewne fakt, że po koncertach muzycy nigdzie się nie spieszą, po prostu mieszkają na miejscu. Siłą sulęczyńskich imprez są nie tylko muzycy i ich twórczość, ale właśnie formuła, która pozwala na pełny kontakt publiczności z artystami. Wszystko w letnim, wakacyjnym klimacie. Stąd wierna publiczność, która przez lata stała się wielką rodziną.

Udział w poprzednich edycjach festiwalu wielu znanych gwiazd jazzu takich jak Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Jarosław Śmietana, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Wojciech Karolak, Adam Makowicz, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Karen Edwards, Nigel Kennedy, Art. Farmer, Eddie Henderson, Garry Bartz, Lee Konitz i wielu wielu innych przyczynił się do rozbudzenia zainteresowania tym gatunkiem muzyki wśród lokalnej społeczności stając się lokalną tradycją uczestnictwa w dużym wydarzeniu kulturalnym.

Szczegóły:

http://jazzwlesie.pl

https://www.facebook.com/jazzwlesie/

REKLAMA

NAJNOWSZE

Mężczyzna niosący broń
Trójmiasto

Zakaz noszenia broni i wyrobów pirotechnicznych w Gdańsku

Od 24 do 26 czerwca na terenie Gdańska...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 11:14
(fot. Uniwersytet Gdański)
Trójmiasto

Trójmiejskie uczelnie w czołówce rankingu Perspektywy 2026

Trójmiejskie uczelnie znalazły się wysoko w rankingu uczelni...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 10:37
Rejs załogi Radia Gdańsk i Wód Polskich po Pętli Żuławskiej
Powiśle

Płyniemy na Martwą Wisłę. Trwa rejs Radia Gdańsk po Pętli Żuławskiej

Załoga Radia Gdańsk i Wód Polskich kontynuuje rejs...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 10:01

ZOBACZ TAKŻE

Wołodymyr Zelenski, w tle flaga Ukrainy
Trójmiasto

Nieoficjalnie: Wołodymyr Zełenski nie przyjedzie do Gdańska

2026-06-23
Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Kaszuby

7-latek na rowerze potrącony przez koparkę

2026-06-23
Janusz Marszalec w studiu Radia Gdańsk
Gość Radia Gdańsk

Kryzys relacji Polski i Ukrainy. Historyk ostrzega: „Napięcie między ludźmi może wzrastać”

2026-06-23
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.