Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Jazz w Lesie 2024

17 czerwca 2024 13:08
w Patronaty
A A

Organizowany nieprzerwanie od 1996 roku na terenie zabytkowego kompleksu „Leśny Dwór” w Sulęczynie, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz w Lesie” to jedna z największych i najważniejszych letnich imprez muzycznych w regionie Szwajcarii Kaszubskiej, uhonorowana przez Kapitułę Powiatu Kartuskiego tytułem „Superperła Kaszub” w uznaniu roli, jaką odgrywa w promocji regionu w kraju i za granicą. Zapraszamy 26 i 27 lipca 2024 r. o godz. 20-tej.

 

W tym roku podczas dwóch wieczorów i nocy odbędzie się 6 koncertów z udziałem 30 wykonawców. Wśród gwiazd XXVIII Festiwalu „Jazz w Lesie” zobaczymy i usłyszymy takich wykonawców i zespoły jak m.in. Leszek Kułakowski, Jerzy Małek, Andy Middleton, Kenny Carr, kwintet Zbyszka Lewandowskiego, Wojtek Justyna TreeOh!, słowackie trio AMC z udziałem wokalisty Viliama Csontosa, kwartet Piotra Wyleżoła i wielu innych. Na zakończenie festiwalu wystąpią Janis Siegel i Yaron Gershovsky – gwiazdy legendarnego zespołu Manhattan Transfer, z towarzyszeniem polskich gwiazd: Darka Oleszkiewicza, Marcina Wądołowskiego i Adama Czerwińskiego.

W ponad ćwierćwiecznej historii festiwalu na sulęczyńskiej estradzie w zabytkowym parku nad jeziorem Węgorzyno wystąpiły największe gwiazdy muzyki synkopowanej z kraju i z całego niemal świata. Podczas dwóch dni trwania imprezy, zawsze w ostatni weekend lipca, Sulęczyno staje się jazzową stolicą Kaszub jak i całego środkowego Pomorza. Poza mieszkańcami regionu na widowni zasiadają setki gości z całej Polski i z zagranicy. Wielu z nich od lat swoje wakacyjne, urlopowe plany wiąże właśnie w tym okresie z pobytem w Sulęczynie i z udziałem w tej jedynej w swoim rodzaju muzycznej uczcie. Poza tym to jeden z ostatnich festiwali, gdzie nadal istnieje tradycja jam session, czyli wspólnego muzykowania po koncertach, z reguły do tzw. białego rana. Kiedyś jam session to była podstawa życia koncertowego. Kończył się koncert i zaczynał się jam, młodzi ludzie mogli spotkać się ze starszymi kolegami, wyjść na scenę i zagrać. Nabrać doświadczenia. Dzisiaj to już zanikająca forma muzycznych i towarzyskich spotkań na festiwalach jazzowych, jednak w Sulęczynie jeszcze istnieje. Sprzyja temu zapewne fakt, że po koncertach muzycy nigdzie się nie spieszą, po prostu mieszkają na miejscu. Siłą sulęczyńskich imprez są nie tylko muzycy i ich twórczość, ale właśnie formuła, która pozwala na pełny kontakt publiczności z artystami. Wszystko w letnim, wakacyjnym klimacie. Stąd wierna publiczność, która przez lata stała się wielką rodziną.

Udział w poprzednich edycjach festiwalu wielu znanych gwiazd jazzu takich jak Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Jarosław Śmietana, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Wojciech Karolak, Adam Makowicz, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Karen Edwards, Nigel Kennedy, Art. Farmer, Eddie Henderson, Garry Bartz, Lee Konitz i wielu wielu innych przyczynił się do rozbudzenia zainteresowania tym gatunkiem muzyki wśród lokalnej społeczności stając się lokalną tradycją uczestnictwa w dużym wydarzeniu kulturalnym.

Szczegóły:

http://jazzwlesie.pl

https://www.facebook.com/jazzwlesie/

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Kaszuby

7-latek na rowerze potrącony przez koparkę

7-latek został ranny w wypadku z udziałem ciężkiego...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 08:47
Okręt podwodny
Wiadomości

Polska kupuje okręty podwodne od Szwecji. Podpisanie umowy 29 czerwca w Gdyni

Umowa na zakup trzech okrętów podwodnych od Szwecji...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 08:09
Morska farma wiatrowa Baltic Power. Szerokie ujęcie przedstawiające morską farmę wiatrową na otwartym morzu. Na pierwszym planie widoczna jest ciemnoniebieska, lekko pofalowana powierzchnia wody. W oddali, na linii horyzontu i przed nią, wznosi się kilkanaście białych turbin wiatrowych. Jedna z nich, usytuowana po prawej stronie kadru, znajduje się bliżej i jest wyraźniejsza, podczas gdy pozostałe są rozproszone w tle i maleją wraz z odległością. Nad horyzontem rozciąga się jasnobłękitne, lekko zamglone niebo. Po lewej stronie, na samym skraju kadru w oddali, majaczy zarys małej platformy morskiej
Region

Morska farma wiatrowa Baltic Power z 50 zainstalowanymi turbinami

Na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power zainstalowano 50...

u.adahs
23 czerwca 2026 - 07:15

ZOBACZ TAKŻE

Zdjęcie przedstawia reżyserkę Magdalenę Małecką-Wippich stojącą na scenie przy mikrofonie podczas gali zamknięcia XXV edycji Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2026”. Kobieta uśmiecha się, ma spięte na czubku głowy ciemne włosy z różową ozdobą, nosi okulary w ciemnych oprawkach, długie wiszące kolczyki oraz czarną kreację. W prawej dłoni trzyma ciemną, geometryczną statuetkę Grand Prix. W tle znajduje się jaskrawoniebieski ekran z fragmentami białych napisów
Kultura

W Sopocie wręczono nagrody 25. Festiwalu „Dwa Teatry”. Radio Gdańsk wyróżniło Piotra Łabonarskiego i Andrzeja Brzoskę

2026-06-22
Dwie osoby siedzą przy drewnianym stole prezydialnym w zabytkowej sali obrad Rady Miasta Chojnice o ciemnych, bogato rzeźbionych drewnianych ścianach. Po lewej stronie siedzi kobieta o blond włosach w białej sukience, patrząca w stronę obiektywu. Po prawej stronie siedzi uśmiechnięty burmistrz Chojnic Arseniusz Finster po otrzymaniu absolutorium i wotum zaufania. Burmistrz jest w białej koszuli z krótkim rękawem. Przed nimi na stole znajdują się mikrofony, dokumenty, długopis oraz butelka wody
Kaszuby

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster po raz 27. z absolutorium i wotum zaufania

2026-06-22
Grupowe zdjęcie uczestników, pracodawców i przedstawicieli władz Gdańska na scenie Instytutu Kultury Miejskiej podczas gali 24. edycji programu Wakacyjny Staż
Trójmiasto

Od studenckiego Radia MORS do Radia Gdańsk. Laureatka miejskiego programu rozpoczyna staż

2026-06-22
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.