Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Dworzec Podmiejski Gdynia Główna otwarty, ale wciąż przypomina plac budowy. Remont za 62 mln zł jeszcze potrwa

10 marca 2026 15:06
w Trójmiasto
A A
(Fot. Paweł Marcinko/KFP)

(Fot. Paweł Marcinko/KFP)

10 lutego budynek dworca – z dużym opóźnieniem – udostępniono pasażerom. Na przylegającym terenie wciąż znajdują się kontenery dla robotników, a obszar pozostaje ogrodzony.

Udostępnienie obiektu nie oznacza końca kontraktu. Na terenie dworca wciąż mogą pojawiać się ekipy pracowników, którzy prowadzą prace budowlane i poprawkowe. Zdaniem Marcina Józefowicza, rzecznika SKM w Trójmieście, sytuacja nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości.

„WYKONAWCA POTRZEBUJE ZAPLECZA”

– Kontrakt to nie tylko roboty budowlane w budynku, ale też prace na peronie SKM w Gdyni Głównej i przede wszystkim budowa całego zintegrowanego systemu bezpieczeństwa na linii nr 250. Wykonawca potrzebuje zaplecza budowy do czasu odbiorów systemów teletechnicznych na peronach Gdynia Stocznia, Gdańsk Główny, Gdańsk Stocznia oraz ostatecznej konfiguracji i optymalizacji systemów w centrum – wyjaśnia rzecznik.

PRACE ZA 62 MILIONY ZŁOTYCH 

Remont budynku dworca, wraz z przygotowaniem centrum monitoringu i modernizacją peronu, zgodnie z pierwotną umową z 2021 roku, ma kosztować 62 miliony złotych.

Marcin Lange/kp

Tagi: dworzecGdyniaMarcin JózefowiczSKMSzybka Kolej Miejska

REKLAMA

NAJNOWSZE

Dwaj robotnicy w pomarańczowych strojach odblaskowych i niebieskich kaskach pracują o zmierzchu na pasie zieleni przy ulicy 3 Maja w Gdańsku. Mężczyzna na pierwszym planie zwija grubą stalową linę, a drugi robotnik w tle trzyma przewód. W tle widoczna jest jezdnia z jadącymi samochodami, klasyczny gmach budynku oraz żółty znak ostrzegawczy z tramwajem. Zdjęcie ilustruje utrudnienia dla pasażerów z powodu remontu Węzła Hucisko - zmiany rozkłady jazdy tramwajów i autobusów w Gdańsku od soboty, 27 czerwca
Wiadomości

Przebudowa Węzła Hucisko w Gdańsku. Od soboty zmiany w rozkładach jazdy tramwajów i autobusów

W sobotę, 27 czerwca, rozpoczyna się modernizacja Węzła...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 21:17
Na zdjęciu uczestnicy przekazania radionadajnika podziemnej Solidarności
Trójmiasto

Radionadajnik podziemnej „Solidarności” trafił do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jedyny taki egzemplarz w Polsce

Radionadajnik podziemnej Solidarności trafił do Europejskiego Centrum Solidarności....

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:28
Burmistrz Debrzna Marta Urbańska
Kociewie

Burmistrz Debrzna z absolutorium i wotum zaufania

Wotum zaufania otrzymała burmistrz Debrzna Marta Urbańska. Burmistrz...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:13

ZOBACZ TAKŻE

Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

2026-06-26
Uczniowie na zakończeniu roku szkolnego
Wiadomości

Ostatni dzwonek już wybrzmiał. Przyszedł czas na zasłużone wakacje [POSŁUCHAJ]

2026-06-26
Widok z góry na zbliżenie tymczasowej blokady na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S6. Na obu jezdniach ustawiono metalowe zapory oraz pionowe, biało-czerwone pachołki ostrzegawcze uniemożliwiające ruch. Na lewym pasie stoi biały furgon techniczny z otwartymi drzwiami kabiny, policyjny motocykl oraz jedna osoba w ciemnym ubiorze. Na prawej jezdni, tuż przy barierze energochłonnej oddzielającej kierunki ruchu, zaparkowany jest drugi policyjny motocykl, a obok niego stoją dwie osoby. W oddali, za blokadą, lewym pasem jedzie inny biały samochód dostawczy. Po obu stronach trasy rozciągają się zielone pola uprawne, a na horyzoncie widoczna jest farma wiatrowa z białymi wiatrakami pod błękitnym niebem
Słupsk

Ze Szczecina do Trójmiasta w trzy godziny. Trasą Kaszubską pojechali pierwsi kierowcy [FILM]

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.