Uniwersytet Gdański awansował do pierwszej dziesiątki najlepszych uczelni akademickich w Polsce – tak wynika z najnowszego zestawienia Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy, uważanego za najważniejszy i najbardziej prestiżowy ranking szkolnictwa wyższego w kraju.
To najlepszy wynik gdańskiej uczelni w historii. Jak podkreślała prorektor ds. kształcenia dr Ewa Szymczak, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, z pewnością jest to historyczny dzień, w którym uczelnia świętuje.
– Jesteśmy szczęśliwi, dumni, bo ciężko pracowaliśmy na ten sukces przez te ostatnich kilkanaście lat. Pięliśmy się w rankingu Perspektywy od 28. miejsca w 2020 roku na miejsce 10., które udało nam się uzyskać – mówiła.
Z dr Ewą Szymczak rozmawiał Kuba Kaługa. Posłuchaj:
Miejsce w czołowej dziesiątce utrzymała Politechnika Gdańska, która w najnowszym rankingu zajęła piątą pozycję wśród wszystkich uczelni w kraju i trzecią wśród uczelni technicznych.
Kuba Kaługa/aKa/puch








