Jak przygotować dziecko na rodzeństwo? Dowiemy się tego z przygód Franka Błyskawicy

Potrafi rozśmieszyć do łez, a także ogromnie wzruszyć. Mowa o Franku Błyskawicy – bohaterze drugiej już książki Agnieszki Śladkowskiej. Tym razem chłopiec czeka na brata. Jego przygody są idealną lekturą dla osób, którym powiększa się rodzina.

„Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować” to tytuł najnowszej książki Agnieszki Śladkowskiej. Pozycja pomaga zarówno dorosłym, jak i dzieciom przygotować się na powiększenie rodziny i pojawienie się rodzeństwa.

– Franek znalazł się w sytuacji, w której dzieciom jest bardzo trudno. Kiedy pojawia się rodzeństwo, zmienia się całe życie rodziny. Dla dziecka to ogrom emocji i stres. Warto skupić się na etapie przygotowania i zatroszczyć się o ten czas – opowiada autorka książki, podkreślając, że „wszystko u Franka dzieje się z przymrużeniem oka, skupia się na różnych śmiesznych rzeczach i wydarzeniach. Część przygód Franka to sytuacje, które faktycznie wydarzyły się w naszej rodzinie”.

Jak przygotować się na przyjście brata lub siostry? Dlaczego etap tuż po przyjściu na świat nowego członka rodziny jest tak ważny? Jak wygląda takie wydarzenie, widziane oczami małego dziecka? Odpowiada Agnieszka Śladkowska, autorka książki „Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować”.

Posłuchaj całej audycji:

Alicja Samolewicz-Jeglicka/MarWer

Zwiększ tekstZmniejsz tekstCiemne tłoOdwrócenie kolorówResetuj