Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Jak wyobrażam sobie słowa

30 kwietnia 2013 10:36
w Audycje_archiwum
A A

Wpis będzie pośpieszny, bo ruszam na majówkę. Muszę go popełnić także dlatego, że nie chcę, żeby nowa strona zaczynała się od nekrologu, nawet jeśli owo wspomnienie dotyczyło tak porządnego faceta jak Dominik Sowa. A tak swoją drogą, to największą oglądalność, czy jak zwykło się w dobie internetu mówić klikalność w poprzedniej edycji blogowania, jeszcze na starej stronie RGd. miały właśnie wspomnienia – czy to o Jacku Kamińskim, czy Maćku Zembatym. Moją wolą jest od teraz jak najdłużej słowa przykładać do życia. Dlatego w tym miejscu będę zamieszczał Piłkarskie Plotki. To nasze wspólne dziecko – Anity Kobylińskiej i moje. ( Nie wszyscy lubią te dwuznaczności, ale jestem niestety pasjonatem, chociaż zgadzam się – można nie lubić, a nawet się obrazić, za co z góry przepraszam).
Anita jest dokładnie o połowę młodsza ode mnie, a zatem układ jest ojcowsko-córeczny, co podobno słychać i … dobrze. Poza tym w realu córki nie posiadam, co wyjaśnia wszystkie pozostałe niejasności.

Zatem w tym miejscu będziemy zamieszczać nasze Piłkarskie Plotki, których premiera pozostanie bez zmian – w niedzielnym Radio Gdańsk Z boisk i stadionów. To informacja dla mojego sąsiada – Sebastiana, który od kilku lat słucha nas z Londynu i dla Ewy – żony mojego kolegi ze Starogardu – Piotra. No i jeszcze dla babci Anity, chyba naszego ( albo raczej jej) najwierniejszego słuchacza. Słowa Piłkarskich Plotek będą w tym miejscu miały postać dźwięków.

Tuż nade mną swoją inicjację blogerską przeszła moja koleżanka z pokoju – Beata Szewczyk. Uprzedzam, że w tym bezwstydzie nie uczestniczyłem. Beata – kobieta mi rówieśna, czego po antenowym szczebiocie nie słychać – poraża energią i boję się, że odłączą mi prąd. Mam jednak aspiracje być już teraz systematyczny i na pewno nie poprawię rekordu życiowego w blogowej przerwie. Rekordu, który wynosi ponad 3 miesiące.

Poza tym o każdym nowym wpisie będę informował Łosia-mojego Przyjaciela z Muzycznych i krajoznawczych wędrówek.
Darek Podbereski, bo tak nazywa się naprawdę, jest niesamowitym gościem. Facebookowym aktywistą i z tej drogi kontaktu przez niego też będę korzystał.  Kawały opowiada jak skrzyżowanie Artura Andrusa z Tomaszem Szwedem, ludzie się w nim kochają, a świat potrafi opowiadać, jak nikt inny. Widzieć zresztą też.
Przeżywa życie z taką pasją , że nikt nie uwierzy, że ma już ……. lat.

P.S Pole wykropkowane wypełnię w kolejnym wpisie

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

Zaczynają się prace związane z rozbudową linii kolejowej...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 16:46
Uczniowie na zakończeniu roku szkolnego
Wiadomości

Ostatni dzwonek już wybrzmiał. Przyszedł czas na zasłużone wakacje [POSŁUCHAJ]

Po 10 miesiącach nauki wreszcie przyszedł czas na...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 16:35
Widok z góry na zbliżenie tymczasowej blokady na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S6. Na obu jezdniach ustawiono metalowe zapory oraz pionowe, biało-czerwone pachołki ostrzegawcze uniemożliwiające ruch. Na lewym pasie stoi biały furgon techniczny z otwartymi drzwiami kabiny, policyjny motocykl oraz jedna osoba w ciemnym ubiorze. Na prawej jezdni, tuż przy barierze energochłonnej oddzielającej kierunki ruchu, zaparkowany jest drugi policyjny motocykl, a obok niego stoją dwie osoby. W oddali, za blokadą, lewym pasem jedzie inny biały samochód dostawczy. Po obu stronach trasy rozciągają się zielone pola uprawne, a na horyzoncie widoczna jest farma wiatrowa z białymi wiatrakami pod błękitnym niebem
Słupsk

Ze Szczecina do Trójmiasta w trzy godziny. Trasą Kaszubską pojechali pierwsi kierowcy [FILM]

Drogowcy dopuścili do ruchu ostatni odcinek drogi ekspresowej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 16:11

ZOBACZ TAKŻE

Na zdjęciu Karolina Mzyk Callias i Leszek Pochroń- Frankowski
Gość Radia Gdańsk

„Nie ma odbudowy Ukrainy bez kobiet”. Nowa koalicja przedsiębiorców i samorządów

2026-06-26
Beata Chrzanowska
Studio Słupsk

Wolne miejsca w przedszkolach i szkołach. Słupsk gotowy na wakacje i nowy rok szkolny

2026-06-26
Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.