Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Prawie milion złotych od Energi na walkę z koronawirusem. Wsparcie trafi do szpitala specjalistycznego w Wejherowie

26 marca 2020 14:39
w Epidemia koronawirusa
A A

Grupa Energa poinformowała o przekazaniu prawie miliona złotych na rzecz specjalistycznego szpitala w Wejherowie. Pieniądze pomogą placówce w zakupie sprzętu medycznego. Wsparcie realizowane będzie we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

Jak podano w komunikacie przesłanym przez biuro prasowe Grupy Energa, zarząd spółki podjął decyzję o przekazaniu blisko 1 mln złotych na wsparcie działań w walce z koronawirusem. Pieniądze trafią do Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Dzięki nim placówka będzie mogła zakupić niezbędny sprzęt medyczny, m.in. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne i objętościowe, defibrylator oraz przenośne USG.

– Jesteśmy poruszeni i niezwykle wdzięczni za okazaną pomoc i zainteresowanie. Pragniemy jednocześnie zapewnić, że zakupiona aparatura medyczna będzie właściwie i w pełni wykorzystana – powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich Andrzej Zieleniewski.

WSPARCIE CHORYCH

Spółka wyjaśnia, że pomoc w sfinansowaniu zakupu sprzętu medycznego posłuży pacjentom dotkniętym COVID-19, których stan będzie wymagał intensywnej opieki medycznej. Darowizna zostanie przekazana za pośrednictwem Fundacji Energa. Działania na rzecz walki z koronawirusem koordynowane są przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

– Jesteśmy i będziemy solidarni z mieszkańcami Pomorza. Nasze wsparcie kierujemy tam, gdzie jest ono teraz najbardziej potrzebne. Wierzymy, że przekazane środki finansowe pomogą służbom medycznym w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia – powiedziała wiceprezes Zarządu Energi ds. komunikacji Adrianna Sikorska, cytowana w czwartkowym komunikacie.

LAPTOPY, KTÓRE POMOGĄ W NAUCE

Ponadto pracownicy spółek Energa Obrót i Energa Operator wspierają infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, udzielając wszelkich informacji na temat koronawirusa. Spółka przekazała też laptopy potrzebującym uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku Oliwie, aby zapewnić im dostęp do zdalnej edukacji.

 

 

PAP/pb

Tagi: COVID-19wsparciezdrowie

REKLAMA

NAJNOWSZE

Premier Polski Donald Tusk, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen, komisarz UE ds. obrony Andrius Kubilius, premier Estonii Kristen Michal, prezydent Litwy Gitanas Nauseda, premier Finlandii Petteri Orpo, premier Łotwy Andris Kulbergs oraz prezydent Rumunii Nicusor Dan
Trójmiasto

Szczyt wschodniej flanki w Gdańsku. Koordynacja działań przeciw rosyjskiej agresji

W czwartek w Gdańsku z udziałem premiera Donalda...

u.adahs
25 czerwca 2026 - 14:21
Pobici piłkarze Polonii Chodzież po przegranym finale baraży do 3. ligi
Powiśle

Bójka po meczu w Nowym Stawie. Pobito piłkarzy, bramkarz stracił przytomność

Czterech piłkarzy Polonii Chodzież zostało pobitych po niedzielnym...

k.pius
25 czerwca 2026 - 13:46
autobus gdynia
Trójmiasto

Linia 940 bezpłatna dla mieszkańców Wiczlińskiej w Gdyni

Dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców rejonu modernizowanego, zamkniętego odcinka...

u.adahs
25 czerwca 2026 - 13:25

ZOBACZ TAKŻE

Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

2026-06-24
Bieg po Nowe Życie ulicami Gdańska (Fot. materiały prasowe)
Trójmiasto

Bieg po Nowe Życie wraca do Gdańska. Razem dla transplantacji i świadomego dawstwa narządów

2026-06-11
Nowy rezonans magnetyczny w słupskim Szpitalu Wojewódzkim
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)
Słupsk

Nowoczesny rezonans magnetyczny będzie wkrótce dostępny dla pacjentów słupskiego szpitala

2026-06-10
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.