Jak wyglądała Gdynia w przeszłości? Można się tego dowiedzieć w specjalnych goglach. W sobotnie południe została oddana do użytku nowa atrakcja w Muzeum Miasta Gdyni.
– Za pomocą specjalnych gogli i aplikacji można przenieść się do Gdyni sprzed 100 lat, z roku 1926, kiedy było to naprawdę młodziutkie miasto. Można też wybrać wariant Gdyni z epoki lodowcowej lub też Gdyni z okresu Neolitu. Dzięki goglom, na tarasie Muzeum Miasta Gdyni, będzie można przejść się tam, gdzie stoi Bazylika Mniejsza, gdzie było gospodarstwo Skwierczów, oraz tam, gdzie wytyczane były nowe ulice Gdyni. To wszystko odbywa się bezpłatnie – mówi przedstawiciel instytucji Michał Miegoń.
Na zewnętrznym tarasie widokowym muzeum przygotowano dziewięć stanowisk, które umożliwią oglądanie filmu Virtual Reality w technologii 360°. Film jest prezentowany z tej samej perspektywy, jaką można oglądać współcześnie, co daje możliwość porównania stanu historycznego z obecnym.
Marzena Bakowska/kp








