Temperatura w Studiu im. Janusza Hajduna była wysoka nie tylko za sprawą upalnej pogody, ale również muzyków Alfah Femmes. W niedzielny wieczór trójmiejski zespół indierockowy zaprezentował swoje utwory w ramach „Koncertowej Strefy Radia Gdańsk”.
Jak przypomniał przed występem prowadzący koncert Kamil Wicik, Alfah Femmes pojawia się na antenie Radia Gdańsk od początku istnienia. Zespół promuje swoje nagrania również poza granicami Polski. Po wydaniu debiutanckiego albumu „No Need to Die” (2020) grupa występowała nie tylko na Soundrive w Gdańsku,, ale też na festiwalach Reeperbahn w Niemczech oraz Budapest Showcase Hub na Węgrzech. Po krótkim artystycznym przestoju zespół powrócił z drugą płytą „Banned from Poland” (2025), która otworzyła mu drogę na New Colossus Festival 2026 w Nowym Jorku.
Koncert transmitowany był na antenie Radia Gdańsk i na naszych profilach na Facebooku oraz Youtube.
am








