Brazylia zwycięża na inaugurację Mundialu 2014

Gospodarze Mistrzostw Świata pokonali reprezentację Chorwacji 3:1. Mecz okraszony był pięknymi bramkami, błędami sędziego i wielką dramaturgią. Spotkanie lepiej rozpoczęli Chorwaci, którzy wysokim pressingiem zaskoczyli spokojnie wchodzących w mecz Brazylijczyków. I to właśnie reprezentacja Chorwacji stworzyła pierwszą groźną sytuację w meczu. W 7. minucie Ivan Perisic dokładnie dośrodkował w pole kanę, ale Ivica Olić strzelił tuż obok słupka.

Tego jednak, co się stało kilka minut później nie spodziewała się cała Brazylia, a prezentem zaskoczeni również byli Chorwaci. Po dośrodkowaniu w pole karne, Nikica Jelavić nie zdążył zamknąć dośrodkowania, ale zrobił to za niego brazylijski obrońca Marcelo. Niespodziewanie, ale zasłużenie, Chorwacja wyszła na prowadzenie.

Od tego momentu Brazylijczycy ruszyli do ataku. Najbardziej aktywny był ten, na którego wszyscy liczyli. Neymar najpierw, bardzo groźnie dośrodkował w pole karne, lecz obrońca przeciął podanie. Kilka minut później największa gwiazda reprezentacji Brazylii i zawodnik Barcelony wziął sprawy w swoje ręce. Przedarł się środkiem boiska i bardzo precyzyjnym strzałem zmieścił piłkę w rogu bramki.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Oba zespoły nie próbowały zbyt wyraźnie forsować tempa. Potem, w głównej roli wystąpił sędzia, który w 69. minucie podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Brazylijczycy wyszli na prowadzenie, bo pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Neymar.

Chorwacja próbowała doprowadzić do remisu, ale to Brazylia w samej końcówce spotkania kolejnym golem dobiła już wyraźnie podłamanych Chorwatów.

Brazylia – Chorwacja 3:1 (1:1)

0:1 – Marcelo (sam.) 11′
1:1 – Neymar 29′
2:1 – Neymar (k.) 71′
3:1 – Oscar 90+1′