99 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji przez kraj przejdą parady niepodległości. Jedna z nich już zaczyna się w Gdańsku.
Jak co roku, na paradzie pojawili się przedstawiciele wielu gdańskich środowisk. Są rekonstruktorzy w oryginalnych mundurach z replikami broni z różnych epok. Są też pojazdy militarne, ale przede wszystkim pojawili się gdańszczanie i turyści. Starsi, młodzież szkolna i dzieci, a wszyscy z biało-czerwonymi barwami.
FLAGA Z PODPISÓW
Każdy uczestnik parady może zostawić po sobie ślad. Po raz drugi tworzona jest unikatowa flaga z naszych podpisów. Są to autografy przechodniów, którzy biorą udział w paradzie – podpisać może się każdy. Flaga będzie towarzyszyć paradzie, aż pod pomnik Sobieskiego.


Fot Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski
PARK REGANA
Gdańszczanie ze Stowarzyszenie Godność pojawili się w Parku Reagana pomniku Papieża Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana.



Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski








