Sport

Sport

Od B-klasy do IV ligi. Supra Kwidzyn mini wersją Lechii sprzed dwóch dekad [SPORTOWA MAPA POMORZA]

W Kwidzynie przez lata futbolowe szlaki przecierało Rodło. Klub z długimi, sięgającymi 1945 roku tradycjami, ostatnio ma godnego konkurenta, choć jak zapewniają jego włodarze, ze starszym piłkarskim bratem nie rywalizuje. Jaka jest historia beniaminka IV ligi, który mimo zaledwie 7 letniego istnienia, zdążył już zrobić trzy awanse – o to w Sportowej Mapie Pomorza pytamy prezesa klubu Mateusza Górkę.

Polska / Świat

Gry o awans do Euro 2024 ciąg dalszy. „Wygrać te dwa mecze to jest nasz obowiązek”

Fatalne wspomnienia z Kiszyniowa muszą pójść w niepamięć. Przed reprezentacją Polski kolejne dwa mecze eliminacji, od których może zależeć, czy zagramy podczas Euro 2024. Gościem radiowej „Dogrywki” był Radosław Michalski, członek sztabu reprezentacji Polski oraz prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, z którym omówiliśmy, co czeka biało-czerwonych.

Sport

Transfer do Lechii w ostatnim dniu okienka? Trener: „Tu jeszcze coś może się stać”

W poniedziałek o godzinie 23:59 zamknięte zostanie okno transferowe w Fortuna 1. lidze. Trener Szymon Grabowski wspomniał podczas konferencji prasowej o tym, że być może Lechia sięgnie po transfer na ostatnią chwilę, jednak dodał również, że nie jest to nic pewnego. – Wszyscy sobie zdajemy sobie, że są pewne pozycje, które wymagają wzmocnienia. Nie tylko napastnik – powiedział.

Sport

Były sytuacje, obijane słupki i czerwone kartki. Dziwny mecz Lechii, wynik hokejowy

Lechia zagrała bardzo dziwne spotkanie w Sosnowcu. Przeważała w pierwszej połowie, stworzyła ogrom sytuacji, i „obijała” słupek oraz bramkarza, ale przegrywała do przerwy 0:2. Po przerwie szybko została skarcona za bierność w obronie, rywale mieli już zapas trzech goli i przeważali, ale… stracili dwa gole. W końcówce gdańszczanie grali w dziewiątkę i ostatecznie to gospodarze dokładali trafienia, wygrywając 5:2.

Sport

Grad goli, ambitna walka, a na koniec brak punktów. We-Met Kamienica walczy w Ekstraklasie futsalu

We-met Kamienica Królewska przegrywa z BSF Bochnia 5:6 w swoim historycznym debiucie w Fogo Futsal Ekstraklasie. Gospodarze grali ambitnie i nawet prowadzili w pewnym momencie 4:3, ale popełniali proste błędy w obronie, co doświadczony rywal skrzętnie wykorzystał. Prawdziwe emocje dostarczyła końcówka, kiedy gospodarze zbliżyli się na jedną bramkę i atakując z przewagą w polu, próbowali wyrównać stan meczu.