Sport

Mistrzowie na desce z żaglem

On stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy, ona wyszła z cienia medalistki olimpijskiej i z Sycylii przywiozła srebro. Żeglarze deskowi SKŻ ERGO Hestia Sopot – Paweł Tarnowski i Małgorzata Białecka przeżyli najpiękniejszy tydzień w karierze.

Lotos Junior Cup 2015 na PGE Arenie

Zwycięstwem Gdańska I zakończył się finałowy turniej Lotos Junior Cup. W trzeciej edycji turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich 15 ośrodków Biało-zielonej przyszłości z Lotosem. W meczu o pierwsze miejsce Gdańsk pokonał Starogard Gdański 1:0. Trzecie miejsce zajęło Luzino, które w małym finale zwyciężyło Kartuzy 2:0.

Sześć nowych gwiazd w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie

Większa Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie. W niedzielę odsłonięto gwiazdy Mariusza Wlazłego, Zbigniewa Bródki, Przemysława Miarczyńskiego, Janusza Gerarda Peciaka, Wacława Kuchara oraz Zofii Noceti Klepackiej. Aleja powstała w 2000 roku obok Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”, w sposób szczególny honoruje zasłużonych dla sportu.

Pewne zwycięstwo Lechii nad Apoelem Nikozja

Przekonywujące zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym odnieśli piłkarze Lechii Gdańsk. Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali przed własną publicznością Apoel Nikozja 4:1.