Pewne zwycięstwo Lechii nad Apoelem Nikozja

Przekonywujące zwycięstwo w pierwszym meczu kontrolnym odnieśli piłkarze Lechii Gdańsk. Podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali przed własną publicznością Apoel Nikozja 4:1. Od początku spotkania dominowali gospodarze, mimo, że na boisku nie pojawiło się kilku podstawowych zawodników. Z trybun spotkanie obserwowali m.in Rafał Janicki, Ariel Borysiuk i Grzegorz Wojtkowiak. Po urlopie do treningów wróci dopiero Sebastian Mila.

Lechia pierwszą dogodną sytuację od razu zamieniła na bramkę. W polu karnym gości faulowany był Piotr Wiśniewski, zaś karnego pewnie wykorzystał pełniący funkcję kapitana Jakub Wawrzyniak.

Po przerwie trener Apoelu pozostawił jedynie trzech zawodników z pierwszej jedenastki. Lechia natomiast dokonała zaledwie jednej zmiany. Mateusza Bąka zmienił Łukasz Budziłek. Już na początku drugiej odsłony spotkania, Lechia podwyższyła prowadzenie. Doskonale w kontrataku zachował się Bruno Nazario, który dograł piłkę do Adama Buksy. Ten przełożył piłkę na lewą nogę i tuż za „szesnastki” pokonał bezradnego bramkarza gości.

Apoel w 64. minucie strzelił bramkę kontaktową za sprawą trafienia Mateusza Piątkowskiego. Pod koniec spotkania swoje „pięć minut” mieli juniorzy, którzy reprezentowali barwy Lechii podczas młodzieżowego turnieju we Włoszech, gdzie wywalczyli drugie miejsce. Swoich okazji nie zmarnowali Łukasz Kopka i Hieronim Gierszewski, którzy wykorzystali błędy w defensywie Cypryjczyków.

W niedzielę piłkarze Lechii wybiorą się na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.