Herbalife Triathlon Gdynia 2013: Ukraińcy na dwóch pierwszych miejscach

zwycięzscy 1

40-letni reprezentant Ukrainy Viktor Zyemtsev, dziesięciokrotny zwycięzca zawodów triathlonowych na dystansie Ironman, zwyciężył Herbalife Triathlon Gdynia 2013.

Ukrainiec pokonał trasę z czasem cztery godziny i jedna minuta. Za nim przybiegł Anton Blokhin także z Ukrainy, jako trzeci do mety dotarł Mikołaj Luft.

Na trasie ustawionych zostało sześć punktów kibicowania. Rumia: MOSiR, Rondo Unii Europejskiej. Gdynia: Pl. Kaszubski, ul. Skwer Kościuszki, ul. Świętojańska, Bulwar Nadmorski.

Herbalife Triathlon Gdynia jest pierwszym w Polsce z transmisją audio-video. Kibice zgromadzeni na Skwerze Kościuszki będą mogli śledzić zmagania zawodników na telebimie 12,5m.kw. oraz na żywo w internecie.

O godzinie 15:00 na Skwerze Kościuszki wystąpi Reni Jusis. Imprezie patronuje Radio Gdańsk.