Kowalczyk wystartuje w sprincie drużynowym

Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zostały zgłoszone do środowego sprintu drużynowego techniką klasyczną w biegach narciarskich To będzie czwarty start Kowalczyk w Soczi. Na inaugurację była szósta w biegu łączonym 2×7,5 km, później wywalczyła złoto na 10 km techniką klasyczną, a wraz z koleżankami zajęła siódmą pozycję w sztafecie 4×5 km.

Maciej Jodko i Mateusz Ligocki odpadli w 1/8 finału olimpijskiej rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross. Tytuł mistrzowski wywalczył Francuz Pierre Vaultier.

Adam Cieślar zajął 37. miejsce w kombinacji norweskiej. Złoty medal zdobył Joergen Graabak a srebrny Magnus Moan – obaj Norwegia. Brąz wywalczył Niemiec Fabian. Patrycja Maliszewska awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na 1000 metrów w short tracku. Polka w swojej serii zajęła drugie miejsce, ulegając tylko Brytyjce Elise Christie.

Tina Maze wywalczyła złoty medal w slalomie gigancie. Słowenka wyprzedziła Austriaczkę Annę Fenninger o 0,07 s, a Niemkę Viktorię Rebensburg o 0,27. Polki – Maryna Gąsienica-Daniel i Karolina Chrapek uplasowały się na 32. i 33. miejscu.

Norweski biathlonista Emil Hegle Svendsen wygrał w Soczi olimpijski bieg ze startu wspólnego na 15 km. Drugie miejsce zajął dwukrotny mistrz z Soczi Francuz Martin Fourcade, a brąz wywalczył Czech Ondrej Moravec. Polacy nie startowali.

Sebastian Druszkiewicz  zajął ostatnie, czternaste miejsce w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 10 000 m. Wszystkie medale zdobyli Holendrzy. Zwyciężył Jorrit Bergsma przed Svenem Kramerem i Bobem De Jongiem.