Arka wygrywa z Wisłą, debiutancki gol Ślusarskiego

Piłkarze Arki Gdynia odnieśli drugie wiosenne zwycięstwo w pierwszej lidze. Żółto-niebiescy w pierwszym, w tym roku meczu o punkty na stadionie przy Olimpijskiej pokonali Wisłę Płock 2-1.
Prowadzenie w 47 minucie objęli goście po golu Piotra Wlazło. 3 minuty później wyrównał pozyskany w przerwie zimowej z Lecha Poznań Bartosz Ślusarski, dla którego było to debiutanckie trafienie w żółto-niebieskich barwach. W 81 minucie komplet punktów Arce zapewnił strzałem z dystansu Mateusz Szwoch, który umieścił piłkę w samym okienku bramki Wisły.

Gdynianie zwycięstwo okupili stratą podstawowego bramkarza. Michał Szromnik z powodu stłuczenia biodra w 60 minucie musiał ustąpić miejsca Jakubowi Miszczukowi.

Składy:

Arka Gdynia: Michał Szromnik (60′ Jakub Miszczuk) – Sławomir Cienciała, Kamil Juraszek, Krzysztof Sobieraj, Marcin Radzewicz, Michał Rzuchowski, Mateusz Szwoch, Adrian Budka (80′ Marcus Vinicius), Piotr Tomasik (73′ Tomasz Kowalski), Bartosz Ślusarski, Arkadiusz Aleksander.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Bartłomiej Sielewski, Fabian Hiszpański (88′ Łukasz Sekulski), Jacek Góralski, Filip Burkhardt, Krzysztof Janus (69′ Łukasz Kacprzycki), Piotr Wlazło (86′ Janusz Dziedzic), Paweł Kaczmarek, Marcin Krzywicki.