Kwiatkowski pierwszy, Bródka trzeci, Stoch piąty, porażka Adamka

Michał Kwiatkowski zajął siódme miejsce na mecie trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico. Wygrał Hiszpan Alberto Contador, nad którym Polak ma już tylko szesnaście sekund przewagi. Zbigniew Bródka zajął trzecie miejsce na swoim koronnym dystansie 1500 m w kończących sezon zawodach Pucharu Świata panczenistów w Heerenveen. Polak w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Niemiec Severin Freund został mistrzem świata w lotach narciarskich w czeskim Harrachowie. Sobotnie loty zostały odwołane z powodu silnie wiejącego wiatru . Niemiec wyprzedził Norwega Andersa Bardala i Słoweńca Petera Prevca. Kamil Stoch zajął piąte miejsce a Maciej Kot dziesiąte.

Koniec marzeń Tomasza Adamka o tytule zawodowego mistrza świata. Polski bokser  przegrał w Bethlehem  w stanie Pensylwania jednogłośnie na punkty (110:117, 111:117, 112:116) walkę z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem.

Pogrom faworytów w Grand Prix Australii Formuły 1. Broniący tytułu Niemiec Sebastian Vettel (Red Bull) i najlepszy w sobotnich kwalifikacjach Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) wycofali się kilka okrążeń po rozpoczęciu wyścigu. Tuż po starcie został staranowany Williams Felipe Massy. Pierwszy wyścig w sezonie wygrał Nico Rosberg z Mercedesa.