Borussia i Manchester United w ćwierćfinale LM

Do grona ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów dołączyły Borussia DortmundManchester United. Wicemistrzowie Niemiec po wyjazdowym zwycięstwie w pierwszym spotkaniu z Zenitem Sankt Petersburg 4 -2 mogli sobie pozwolić w rewanżu na porażkę 1-2. W 16. minucie prowadzenie gościom dał Brazylijczyk Hulk.
W 38. minucie, po znakomitym dośrodkowaniu Marcela Schmelzera, do remisu doprowadził Sebastian Kehl. W 73. minucie zwycięstwo rosyjskiego klubu przypieczętował Wenezuelczyk Jose Rondon. Cały mecz w barwach Borussi rozegrali Robert Lewandowski, który dostał żółtą kartkę oraz Łukasz Piszczek.

Zwycięstwa do awansu potrzebował Manchester United, które uległ w Grecji Olimpiakosowi Pireus 0-2. Bohaterem wieczoru na Old Trafford był Robin Van Persi, który popisał się hattrickiem (25’ z karnego, 45’ i 52’). W piątek odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów.