Polscy siatkarze zrewanżowali się Iranowi i wygrali pierwsze z dwóch spotkań w Ergo Arenie

Bialo-czerwoni nie pozostawili złudzeń Irańczykom. W piątkowym spotkaniu pokonali gości z bliskiego wschodu 3:1. Naszą reprezentację do zwycięstwa poprowadził Mariusz Wlazły zdobywca 20. punktów. Irańczycy pod kontrolą mieli jedynie pierwszy set, w którym z łatwością wykorzystywali proste błędy Polaków. Biało-czerwoni nie postawili zbyt wygórowanych warunków i Iran gładko wygrał tego seta do 17.

Początek drugiej partii meczu znów należał do Iranu. W końcu biało-czerwoni wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca drugiego seta. Po doprowadzeniu do wyrównania Polacy śmielej zaatakowali i nie pozostawiali Irańczykom zbyt wiele do powiedzenia. Nasi reprezentanci dwa kolejne sety wygrali i mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa nad Iranem w tegorocznej edycji Ligi Światowej.