Lechia rozbiła Panathinaikos

Znakomicie w próbie generalnej przed inauguracją nowego sezonu ekstraklasy spisali się piłkarze Lechii Gdańsk. Białozieloni w sparingowym meczu na stadionie przy Traugutta w obecności 5,5 tys. kibiców pokonali 4-0 dwudziestokrotnego mistrza Grecji Panathinaikos Ateny.
Drużynie, która niebawem przystąpi do kwalifikacji Ligi Mistrzów bramki zaaplikowali Bartłomiej Pawłowski 67, Rafał Janicki 74, Stojan Vranješ 77, Maciej Makuszewski 80. W końcówce pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Stojan Vranjes. W 17 minucie mecz został przerwany na niespełna kwadrans z powodu odpalenia przez kibiców rac świetlnych.

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela – Marcin Pietrowski, Rafał Janicki, Tiago Valente, Nikola Leković, Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes, Piotr Wiśniewski (46′ Piotr Grzelczak), Maciej Makuszewski (86′ Przemysław Frankowski), Bartłomiej Pawłowski, Zaur Sadajew (70′ Adam Buksa).