Lotos Trefl z Mateuszem Miką zwycięża na inaugurację

Sezon udanie zaczęli siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk. Podopieczni Andrea Anastasiego w dobrym stylu pokonali Indykpol Olsztyn 3:1. Najskuteczniejszym w ekipie gospodarzy był Mateusz Mika, który zdobył 17 punktów. Cichym bohaterem został Damian Schulz, zdobywca 15 punktów. Siatkarze z Gdańska mieli mało czasu na odpowiednie zgranie. Tak na prawdę w pełnym składzie trenowali przez ostatni tydzień. Gdańszczanie nie mieli problemów z wygraniem pierwszego seta, w którym pokonali gości z Olsztyna 25:20.

Problemy zaczęły się w drugim secie, kiedy podopieczni Anastasiego przegrali 15:25. Przełomowym okazał się trzeci set, a wszystko dzięki Damianowi Schulzowi. Rezerwowy atakujący dał swoim kolegom sygnał do ataku i Lotos Trefl odpowiedział zwycięstwem 25:14.

W czwartym secie oba zespoły prowadziły wyrównany bój, choć środkowy fragment partii na to nie wskazywał. Gdańszczanie w pewnym momencie prowadzili aż sześcioma punktami. W szeregi Lotosu wkradła się jednak lekka dezorientacja i zespół z Olsztyna zdołał doprowadzić do stanu 17:19. Ostatecznie lepszy okazał się Lotos Trefl i to oni mogli cieszyć się z kompletu punktów.