Sportowa sobota w wykonaniu trójmiejskich drużyn

Kolejne zwycięstwo na koncie siatkarzy Lotosu Trefl Gdańsk. Lechia Gdańsk coraz bliżej dna. Hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014 pewnie pokonali Legię Warszawa. Lotos Trefl Gdańsk z kolejnym zwycięstwem. Podopieczni Andrea Anastasiego pokonali w Ergo Arenie AZS Politechnikę Warszawką 3:2. To już trzeci mecz z rzędu, który żółto-czarni rozstrzygnęli dopiero w tie-breaku.

Coraz bliżej dna są piłkarze Lechii Gdańsk. Biało-zieloni przegrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:1. Gdańszczanie nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi ponieważ gospodarze od 34 minuty grali w dziesiątkę. To jednak oni okazali się skuteczniejsi strzelając zwycięską bramkę tuż przed końcem pierwszej połowy. Lechia mimo ataków i dużej ilości strzałów nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Zespół prowadzony przez Jerzego Brzęczka spadł na 13. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Tuż za biało-zielonymi plasują się piłkarze Cracovii, którzy w poniedziałek zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.

Od Legii Warszawa lepsi okazali się hokeiści MH Automatyka Stoczniowca 2014. Podopieczni Krzysztofa Lehmana i Janusza Bochińskiego pokonali w hali Olivia zespół z Warszawy 9:2. Spotkanie z trybun obserwowało nieco ponad 1000 kibiców. Drugi mecz w niedziele o godzinie 16.