Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk z kolejną wyjazdową porażką

Z kolejną porażka wracają do Gdańska szczypiorniści Wybrzeża. Podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza przegrali w Głogowie z miejscowym Chrobrym 22:25. Początek spotkania należał do gości, którzy w pierwszych minutach wyrobili sobie trzy bramkową przewagę. Tą udało się utrzymać niemal do końca pierwszej połowy, lecz wtedy do pracy zabrali się szczypiorniści z Głogowa, którzy odrobili straty i pierwsza połowa skończyła się remisem 10:10.

Z początkiem drugiej na dwu bramkowe prowadzenie wyszedł Chrobry, lecz mimo niekorzystnego wyniku gdańszczanie zdołali się jeszcze podnieść i wyjść na prowadzenie 14:13. Wybrzeże kryzys dopadł w końcówce spotkania, kiedy stracili siedem bramek z rzędu. W ostatnich minutach beniaminek PGNiG Superligi zdołał jeszcze odrobić kilka bramek, lecz ostatecznie lepsi okazali się gospodarze wygrywając 25:22.

Dla Wybrzeża, to kolejna, szósta już porażka w meczu wyjazdowym. Gdańszczanie z dorobkiem pięciu punktów zajmują 10. miejsce w tabeli.