Hokeiści Stoczniowca odpadli z Pucharu Polski

Hokeiści Stoczniowca 2014 Gdańsk przegrali oba mecze z Cracovią Comarch  1:9 i 2:10. Na rewanż do Krakowa pojechało  tylko dwunastu gdańszczan. Walczyli, dopóki wystarczyło sił. Zaangażowanie, profesjonalizm, budowanie dobrej atmosfery i zaufanie – te wartości wyeksponowali na swej stronie klubowej hokeiści MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Po dwumeczu przegranym w Pucharze Polski z liderem tabeli ekstraklasy – Cracovią Comarch dołożyć do tego należy jeszcze odwagę i ambicję.

Gdańszczanie pierwszy mecz w Olivii przegrali 1:9, ale jeszcze na początku drugiej tercji toczyli równy bój. W rewanżu w Krakowie po pierwszych akcjach trzeciej tercji przegrywali tylko 2:6.

Michałkiewicz i Wróbel  czynią stosowne wprawki, by już nie tylko utytułowanemu rywalowi, ale także innym ekstraligowcom stawiać czoła być może już w najbliższym sezonie.

Stoczniowcy dojrzewają z meczu na mecz. Kibice bardzo dobrą frekwencją na meczach w Olivii potwierdzają, że oni już są gotowi.

A to, że we wtorek skończyło się 2:10? Kilkanaście dni temu Cracovia wygrała mecz ligowy 18:2 i tą miarą należy traktować wynik Stoczniowca w Pucharze Polski.

Cracovia Comarch – Stoczniowiec 2014 10:2 (3:1, 3:0, 4:1)
Bramki: 1:0 Sebastian Witowski (4), 2:0 Dennis McCauley (4), 2:1 Michał Michałkiewicz (11), 3:1 Sebastian Kowalówka (17), 4:1 Maciej Kruczek (32), 5:1 Patryk Noworyta (36), 6:1 Sebastian Witowski (39), 6:2 Marek Wróbel (41), 7:2 Louis Liotti (48), 8:2 Dennis McCauley (50), 9:2 Filip Stoklasa (57), 10:2 Marek Kalus (59).Kary: Cracovia – 16, w tym 10 minut Dennis McCauley za niesportowe zachowanie; Stoczniowiec – 4 minuty. Widzów 150.