Wybrzeże Gdańsk odpadło z Pucharu Polski

Wybrzeże nie zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Gdańszczanie przegrali w 1/8 finału z Nielbą Wągrowiec 23:28. Beniaminek PGNiG Superligi na mecz pucharowy pojechał osłabiony brakiem Marcina Lijewskiego i Krzysztofa Jasowicza Lijewskiego z gry na 6 tygodni wyłączyła kontuzja mięśni brzucha, zaś u Jasowicza stwierdzono pęknięcie kości śródstopia, które wyłączy go z gry na co najmniej 6 tygodni.

Gdańszczanie opór gospodarzom stawiali tylko w pierwszych minutach meczu. Potem spotkanie było już pod kontrolą drużyny Zbigniewa Markuszewskiego, która systematycznie powiększała przewagę nad Wybrzeżem. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka problemy mieli przede wszystkim w ofensywie, gdzie przeszkodą nie do przejścia był bramkarz gospodarzy Adrian Konczewski. Do przerwy Nielba prowadziła z Wybrzeżem 14:7

Po przerwie przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu bramek. Choć gdańszczanom udało się odrobić 4 bramki straty, to jednak więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Wągrowca tym samym awansując do kolejnej fazy Pucharu Polski.