Lechia gromi na koniec obozu w Hiszpanii

Lechia Gdańsk z impetem zakończyła zgrupowanie w Hiszpanii. Podopieczni Jerzego Brzęczka rozgromili 13:0 miejscowy Los Barrios. Swoją debiutancką bramkę w biało-zielonych barwach strzelił Sebastian Mila. Lechia kanonadę strzelecką zaczęła w 5. minucie za sprawą trafienia Kevina Friesenbichlera. Austriak podwyższył prowadzenie w 22. minucie. Do bramki czwartoligowca trafiali jeszcze czterokrotnie Antonio Colak, dwukrotnie Ariel Borysiuk i po razie Sebastian Mila, Stojan Vranjes, Bruno Nazario, Marcin Pietrowski, Piotr Grzleczak.

Czwartoligowiec z Hiszpanii nie był zbyt wymagającym przeciwnikiem. Biało-zieloni na przerwę schodzili z czterema bramkami przewagi. W drugiej gdańszczanie wręcz zmietli przeciwnika z boiska aplikując im aż dziewięć trafień.

Trener Jerzy Brzęczek po tak przekonywującym zwycięstwie studzi emocje. – Oczywiście z takiego meczu nie można wyciągać żadnych daleko idących wniosków. Cieszę się, że po kilka bramek strzelili nasi napastnicy – Kevin Friesenbichler i Antonio Colak – bo to też ważne dla nich z psychologicznego punktu widzenia. Warto też podkreślić, że każdy sparing – niezależnie od przeciwnika – jest zawsze lepszy od zwykłego treningu.

Szkoleniowiec biało-zielonych dodał, że taki sparing przydał się drużynie. – Rozegraliśmy sparing z drużyną z niższej ligi hiszpańskiej. Cieszę się, że na zakończenie obozu mogliśmy zagrać z przeciwnikiem mniej wymagającym. To była okazja do tego, aby rozegrać dobre akcje, stworzyć sytuacje i strzelić trochę bramek. Kilka było naprawdę ładnych, podsumował Brzęczek.

Lechia pierwsze spotkanie ligowe rozegra 13 lutego na PGE Arenie. Przeciwnikiem gdańszczan będzie Wisła Kraków.