Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

„Atomówki” po puchar pojadą do Kędzierzyna-Koźla

24 lutego 2015 16:19
w Sport
A A

W środę o godz. 18 siatkarki PGE Atomu Trefl zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu polski z Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Jeżeli podopiecznym Lorenzo Micellego uda się pokonać odwieczne rywalki, na final-four udadzą się do Kędzierzyna-Koźla. W historii oba zespoły spotykały się już 31 razy. 19 z tych spotkań na swoją korzyść rozstrzygnęły „Atomówki”. Mimo słabszej dyspozycji rywalek trener Lorenzo Micelli do meczu podchodzi poważnie. – To bardzo ważne spotkanie, w którym musimy zwyciężyć. Czas na sprawdzanie niektórych wariantów być może nadejdzie u nas dopiero przy ostatnim meczu tej rundy. Na razie jednak mamy w planach Dąbrowę i na niej się skupiamy – mówi Micelli.

Do tej pory rozgrywki o Puchar Polski nie były szczęśliwe dla siatkarek PGE Atomu Trefl. Sopocianki dwukrotnie występowały w finale i dwa razy zwycięstwo padło łupem… Dąbrowy Górniczej. 

– To trofeum jest dla naszego klubu ważnym celem, chociaż faktycznie w odróżnieniu od ubiegłych lat nie niesie ze sobą żadnych dodatkowych możliwości. Nasz zespół w tym sezonie walczy o wszystko w rozgrywkach, w których bierzemy udział. Przystępując więc do Pucharu Polski też chcemy go wygrać, wyjaśnia środkowa PGE Atomu Trefla, Zuzanna Efimienko.

Początek środowego spotkania o godz. 18:00 w Ergo Arenie.

lus
Tagi: siatkówkasport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Oskarżony podczas odczytywania wyroku
Słupsk

Dziewięć lat pozbawienia wolności. Słupski sąd skazał gwałciciela-recydywistę

Na dziewięć lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 11:33
Miejsce wycinki drzew w Rzeczenicy
Kaszuby

Powiat człuchowski zapłaci karę za nielegalną wycinkę. Zniszczono 60 drzew

Niemal 1 mln 200 tys. złotych kary ma...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:51
Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

Mural poświęcony polskim sanitariuszkom z czasów II Wojny...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 10:02

ZOBACZ TAKŻE

michał gierżot energa trefl gdańsk
Sport

Energa Trefl Gdańsk z pierwszym transferem. Michał Gierżot nowym przyjmującym

2026-06-08
(Fot. ZSS nr.2 w Gdańsku)
Sport

„Chcę zarażać sportem, a nie lenistwem na kanapie” – Mateusz Binkowski o niezwykłej pasji do ergometru

2026-05-22
(Fot. Urząd Miasta Ustki)
Słupsk

„Orlik” w Ustce przejdzie kompleksową modernizację. Miasto pozyskało środki na inwestycję

2026-05-22
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.