Siatkarki PGE Atomu Trefl rozbiły Dąbrowę Górniczą i powalczą o Puchar Polski

PGE Atom Trefl 14 i 15 marca pojedzie do Kędzierzyna-Koźla na turniej finałowy Pucharu Polski. Sopocianki udział w final-four zapewniły sobie dzięki zwycięstwu nad Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 3:0. Podopieczne Lorenzo Micellego nie miały problemów z wyraźnie słabiej dysponowanymi rywalkami. Drobne kłopoty pojawiły się na początku pierwszej partii, lecz przy stanie 11:11 sopocianki zdobyły cztery punkty z rzędu. Rywalkom do końca seta udało się zdobyć zaledwie dwa i to „Atomówki” wygrały inauguracyjnego seta do 13.

W ekipie gospodyń doskonale funkcjonowała zagrywka, z której przyjęciem ogromne problemy miały rywalki. – Sopocianki zdominowały nas zagrywką. Przede wszystkim odrzuciły nas od siatki i z tym miałyśmy ogromne problemy. Takie porażki bolą, bo jest tylko jeden mecz. Takimi zasadami rządzi się jednak Puchar i z pokorą przyjmujemy przegraną, podkreślała po spotkaniu Katarzyna Konieczna z Dąbrowy Górniczej.

Zagrywka zawsze była naszą mocną stroną. Bardzo dużo poświęcamy jej czasu na treningach. Ona ułatwia nam grę, bo prościej jest ustawić blok. Cieszymy się, że jedziemy na finał Pucharu Polski, dodała Katarzyna Zaroślińska.

Turniej Finałowy Pucharu Polski odbędzie się w dniach 14 i 15 marca w Kędzierzynie-Koźlu.