Udana sobota pomorskich drużyn. Piłkarze Lechii wygrali w Szczecinie. Gdańskie szczypiornistki świętują awans do Superligi

Szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk po dramatycznym spotkaniu i zwycięstwie nad UKS PCM Kościerzyna awansowały do Superligi Kobiet. Swoją pozycję w tabeli play-out umocnili piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk, którzy na własnym parkiecie pokonali Zagłębie Lubin 29:21. Po sześciu latach nieobecności, do elity wracają szczypiornistki AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego rozegrały bardzo dobry sezon, który zwieńczyły zwycięstwem nad głównym rywalem UKS PCM Kościerzyna. Gdańszczanki po dramatycznej końcówce pokonały drugi zespół pierwszej ligi 17:15. Przegrana z AZS Łączpol nie przekreśla szans kościerzynianek na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego zmierzą się w barażu, w derby Pomorza z Aussie Sambor Tczew.

Pierwsze zwycięstwo w finałowej rywalizacji o MP odniosły szczypiornistki Vistalu Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego po rzutach karnych pokonały 43:42 Selgros Lublin i w rywalizacji finałowej przegrywają już tylko 1:2.

Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk coraz bliżej utrzymania PGNiG Superligi. W sobotę nie pozostawili złudzeń Zagłębiu Lubin i pewnie pokonali przyjezdnych 29:21. Gdańszczanie przewagę budowali od początku spotkania, a Zagłębie na równorzędną walkę było stać zaledwie przez pierwszą połowę. W drugiej odsłonie doskonale poczynali sobie podopieczni Damiana Wleklaka i Daniela Waszkiewicza, którzy w pewnym momencie utrzymywali przewagę 10 bramek. Wybrzeże dzięki sobotniemu zwycięstwu przewodzi tabeli play-out i znacznie przybliżyło się do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Następne spotkanie gdańszczanie rozegrają na wyjeździe przeciwko Nielbie Wągrowiec.

Passę niepowodzeń na wyjazdach przełamali piłkarze Lechii Gdańsk. Biało-zieloni po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Pogoń Szczecin 3:1. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 16. minucie za sprawą trafienia Zwolińskiego. Lechia obudziła się w drugiej połowie i już w 62. minucie Antonio Colak doprowadził do remisu, po świetnej asyście Stojana Vranjesa. Dwie minuty później rolę się odwróciły. W polu karnym faulowany był Colak, a karnego na bramkę zamienił Vranjes. Szczecinian w 73. minucie dobił Gerson po asyście będącego w świetnej formie Bruno Nazario. Dzięki zwycięstwu biało-zieloni awansowali na 6. miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Derby Pomorza w pierwszej lidze dla Bytovii Bytów. Podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali przy Olimpijskiej Arkę Gdynia 0:1 po golu Mandrysza.

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot oddaliły się od Mistrzostwa Polski. Podopieczne Lorenzo Micellego przegrały przed własną publicznością w trzecim meczu finałowym Orlen Ligi z broniącym tytułu Chemikiem Police 0:3. Kolejne spotkanie w niedziele.