Vistal obronił Puchar Polski

Piłkarki ręczne Vistalu do wicemistrzostwa Polski dołożyły krajowy Puchar. Gdynianki w finale wygrały z Zagłębiem Lubin 26:18 (12:9).
Obie drużyny spotkały się w finale PP także przed rokiem. Wówczas również gdynianki były górą. W tegorocznym finale od początku do końca warunki dyktował Vistal, w którego szeregach wyróżniała się świetnie dysponowana rzutowo Monika Kobylińska.  Po 10. minutach zespół z Gdyni prowadził już 7:2, z czego aż cztery gola były autorstwa rozgrywającej.

Do przerwy były jeszcze emocje, ale w drugiej połowie Vistal zaczął budować przewagę, która z każdą minutą stawała się coraz pewniejsza. 14 minut przed końcem gdynianki prowadziły 16-10. Pożniej przewaga gości oscylowała w okolicach dziesięciu bramek.

Najlepiej rzucającą zawodniczką finałowego turnieju w Lubinie została Monika Kobylińska. Nagrodę dla najlepszej bramkarki otrzymała Małgorzata Gapska, która w kolejnym meczu popisywała się efektownymi interwencjami znacznie przyczyniając się do zdobycia przez Vistal drugiego z rzędu Pucharu Polski

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Natallia Tsvirko, Patrycja Chojnacka – Joanna Obrusiewicz 5, Kinga Lalewicz 4, Paulina Piechnik 4, Kaja Załęczna 2, Anna Pałgan 1, Aleksandra Paluch 1, Agnieszka Jochymek 1, Julia Walczak 0, Aneta Piekarz 0, Sanja Premovic 0, Agnieszka Robótka 0, Jovana Milojevic 0, Adriana Lima 0.

Vistal Gdynia: Małgorzata Gapska, Weronika Kordowiecka – Monika Kobylińska 8, Iwona Niedźwiedź 5, Patrycja Kulwińska 4, Aleksandra Zych 2, Katarzyna Janiszewska 2, Emilia Galińska 1, Joanna Kozłowska 1, Kinga Gutkowska 1, Aneta Łabuda 1, Magdalena Pawłowska 1, Ewa Andrzejewska 0, Aleksandra Dorsz 0, Sonia Kłusewicz 0, Irena Szwonka 0.