Lechia bliżej europejskich pucharów. Mila zapewnił biało-zielonym zwycięstwo w Zabrzu

Kolejne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Lechii Gdańsk. Po bramce Sebastiana Mili w 78. minucie meczu, podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali Górnik Zabrze 1:0
Gdańszczanie kontynuują serię zwycięstw na wyjazdach. Lechia po wygranej nad Pogonią Szczecin i remisie na własnym boisku z Wisłą Kraków w pokonanym polu pozostawiła także Górnik Zabrze.

Mimo przewagi w pierwszej połowie i kilku groźnych sytuacjach Lechia nie potrafiła strzelić bramki. Dopiero w drugiej części za sprawą świetnie dysponowanego tego dnia Sebastiana Mili, biało-zieloni rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść.

Dzięki wygranej Lechia wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli i tym samym już w tym momencie gwarantuje sobie udział w Lidze Europejskiej. Kolejne spotkanie w niedziele przeciwko Lechowi Poznań na PGE Arenie.