Lechia na remis z Wolfsburgiem w pierwszym z cyklu Super Meczów

Lechia Gdańsk w obecności tylko 3 tysięcy kibiców zremisowała z wicemistrzem Niemiec i zdobywcą Pucharu Niemiec VfL Wolfsburg 1:1. Bramkę w debiucie strzelił obrońca Mario Maloca. Lechia mecz z Niemcami zaczęła bardzo ofensywnie. Na skrzydle bardzo aktywny był Michał Mak, który oficjalnie zadebiutował w biało-zielonych barwach. Pomocnik dynamicznymi rajdami nieco napsuł krwi obrońcom Wolfsburga.

Na boisku nie pojawił się napastnik Antonio Colak, a swoją szansę na „szpicy” dostał Adam Buksa. Napastnik, który w niedziele obchodzi urodziny starał się powalczyć z rosłymi obrońcami Wolfsburga, ale nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli wicemistrzowie Niemiec. Akcję na lewym skrzydle wykończył Aaron Hunt, który dobił piłkę praktycznie do pustej bramki.

Dwie minuty później bliski doprowadzenia do remisu był Sebastian Mila, ale minimalnie chybił obok prawego słupka. To co nie udało się kapitanowi Lechii, udało się debiutującemu Mario Malocy. W 80. minucie środkowy obrońca wykończył akację precyzyjnym strzałem głową tuż przy prawym słupku bramki Wolfsburga.

Mecz z trybun PGE Arenie obejrzało nieco ponad 2.5 tyś. kibiców. W następny piątek Lechia meczem na PGE Arenie z Cracovią Kraków zainauguruje rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Początek meczu o 20.30.