Adam Kszczot ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata w Pekinie

Polska zdobyła kolejny medal na Mistrzostwach Świata w Pekinie. Adam Kszczot po fantastycznej walce na ostatnich metrach z dwoma Kenijczykami zdobył srebrny medal w biegu na 800 metrów. To piąty krążek biało-czerwonych. W mistrzostwach startowali również reprezentanci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. W finale biegu na 400. metrów ppł startował Patryk Dobek, ale bez powodzenia. Sopocianin zajął 7 miejsce. Młody zawodnik z SKLA doskonale spisywał się w eliminacjach, które przebrnął bijąc rekord życiowy. Niestety w finale zabrakło siły, a Polak wyprzedził jedynie Michaela Tinsleya ze Stanów Zjednoczonych.

Na 8. miejscu w biegu na 1500. metrów uplasowała się Angelika Cichocka. Zawodniczka, która pierwszy sezon reprezentuje barwy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego bieg rozpoczęła bardzo spokojnie. Próbowała zaskoczyć rywalki z ostatniego miejsca, ale tempo było za szybkie. Angelika zajęła 8. miejsce, które gwarantuje jej prawo do stypendium na przyszły rok.

W środę z sopockich reprezentantów zobaczymy także Artura Nogę, ponownie Angelikę Cichocką i Martę Jeschke.