Niemcy pokazali klasę i pokonali Polskę 3:1 [VIDEO]

Bez punktu wracają do Warszawy piłkarze reprezentacji Polski. Biało-czerwoni po dobrej grze przegrali z Niemcami we Frankfurcie 1:3. Bramkę dla Polski strzelił Robert Lewandowski.
Podopieczni Adama Nawałki mecz rozpoczęli bojaźliwie. Mimo że nie zostali zepchnięci do defensywy, nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Niemcy czekali na swój moment. Ten nadarzył się w 12. minucie i problemów z pokonaniem Łukasza Fabiańskiego nie miał Thomas Muller, który z bliskiej odległości dobił piłkę do pustej bramki. W 19. minucie było już 2:0. Fatalnie w tym przypadku zachowała się defensywa biało-czerwonych, którzy nie przypilnowali bardzo aktywnego Mario Goetze. Zawodnik Bayernu Monachium wbiegł z piłką w pole karne i z 15 metra po raz drugi pokonał Fabiańskiego.

Polacy po utracie drugiej bramki zaczęli coraz śmielej atakować Niemców. Przyniosło to efekt w postaci bramki Roberta Lewandowskiego. Ten wykorzystał doskonałe podanie od Kamila Grosickiego i wpakował piłkę do bramki obok interweniującego Neuera. „Lewy” tuż przed zakończeniem pierwszej połowy mógł doprowadzić do remisu, ale tutaj lepszy okazał się Niemiecki bramkarz.

W drugiej połowie gra nieco się uspokoiła, a jedyną dogodną sytuację dla Polski zmarnował Mączyński. Niemcy nie forsowali tempa i szukali swoich okazji w pojedynczych akcjach. Pod koniec meczu, drugą bramkę na swoim koncie zapisał Goetze, który dobił piłkę po strzale jednego z pomocników i pokonał bezradnego Fabiańskiego.

Polska straciła prowadzenie w grupie D eliminacji do mistrzostw Europ. Biało-czerwoni utrzymują jednak przewagę nad Szkocją, która niespodziewanie uległa Gruzji. Kolejny mecz 7 września Polska zagra na Stadionie Narodowym z Gibraltarem.