Polska rozbiła Gibraltar na Stadionie Narodowym

Reprezentacja Polski nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Gibraltaru w kolejnym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w 2016 roku. Podopieczni Adama Nawałki rozgromili ostatnią drużynę w tabeli 8:1 Festiwal strzelecki w 8. minucie rozpoczął Kamil Grosicki, który wykorzystał doskonałe podanie Roberta Lewandowskiego, który tym samym odwdzięczył się za asystę w meczu z Niemcami. Grosicki w kolejnej doskonałej sytuacji znalazł się w 15. minucie i nie zawahał się podwyższyć prowadzenia doskonałym strzałem tuż nad Perezem.

Nie minęły cztery minuty i było już 3:0. Kolejną bramkę w kwalifikacjach dorzucił Robert Lewandowski, który świetnie przymierzył tuż zza pola karnego. W 29. minucie meczu „Lewy” powiększył zdobycz bramkową i dał biało-czerwonym czwarte trafienie. Tym razem swoją okazję zmarnował bardzo aktywny Arkadiusz Milik, ale tuż po uderzeniu na bramkę Pereza dopadł do piłki i dograł do wchodzącego w pole karne Lewandowskiego, a ten z najbliższej odległości powiększył prowadzenie reprezentacji Polski.

Po przerwie kolejne bramki dołożyli także Arkadiusz Milik, Kuba Błaszczykowski i debiutujący w seniorskiej reprezentacji Bartosz Kapustka. Pod koniec spotkania Gibraltar strzelił swojego drugiego w historii eliminacji gola. Rozluźnienie w szeregach biało-czerwonych wykorzystał Jake Gosling i zaliczył trafienie honorowe dla reprezentacji Gibraltaru.

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają 8 października ze Szkocją w Glasgow.