Koniec złej passy. Lechia wygrała ze Śląskiem Wrocław 1:0

Lechia Gdańsk przełamuje fatalną passę 5 meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Dawida Banaczka pokonali przed własną publicznością Śląsk Wrocław 1:0.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył brazylijski obrońca Gerson. Lechia do spotkania z outsiderem Ekstraklasy wyszła w nieco zmienionym składzie, niż w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin.

OD POCZĄTKU SZŁO IM DOBRZE

Do składu wrócił obrońca reprezentacji Polski Jakub Wawrzyniak. Ponadto od pierwszej minuty na boisku pojawili się Sebastian Mila i Sławomir Peszko. Od początku niedzielnego spotkania Lechia zdominowała Śląsk do tego stopnia, że goście nie oddali ani jednego strzału na bramkę Marića

UDANY DEBIUT

Boiskową dominację gdańszczan potwierdził gol Gersona w 33 minucie. To pierwszy mecz Lechii Gdańsk po odejściu Tomasa von Hessena. Stanowiska pierwszego trenera objął dotychczasowy asystent Dawid Banaczek.