Emocjonujące derby Trójmiasta szczypiornistek dla Vistalu Gdynia. Łączpol bliski sprawienia niespodzinaki

Zwycięstwem Vistalu Gdynia zakończył się derbowy pojedynek z AZS Łączpolem AWFiS. Wcemistrzynie Polski pokonały beniaminka Superligi Kobiet 27:24.

TWARDY OPÓR ŁĄCZPOLU

Pierwsza połowa derbowego pojedynku pomiędzy Vistalem i Łączpolem była bardzo wyrównana. Wynik w 2. minucie otworzyła Paulina Mazurek, zaś minutę później wyrównała Joanna Kozłowska, która jeszcze dzień przed spotkaniem zmagała się kontuzją. W pierwszym kwadransie żaden z zespołów nie potrafił sobie wyrobić kilku bramkowej przewagi. Dopiero po 13. minutach meczu dwie bramki Tasić dały Vistalowi prowadzenie 10:8.

Straty starała się niwelować Karolina Siódmiak, ale kolejne bramki Kobylińskiej powiększyły przewagę gospodyń do trzech bramek. Jednak proste błędy wicemistrzyń Polski spowodowały, że nie będące faworytkami spotkania gdańszczanki zdołały doprowadzić do wyrównania, a na kilka sekund przed końcem wynik 14:13 dla Vistalu ustaliła Monika Kobylińska.

WYRÓWNANIE DO 55. MINUTY

W drugiej części meczu licznie zgromadzeni kibice znowu obejrzeli bardzo zacięty pojedynek. Najpierw do remisu doprowadziła Marta Karwecka. Potem dwie bramki z rzędu padły łupem Vistalu za sprawą trafień Anety Łabudy i Moniki Kobylińskiej, ale dystans zmniejszyła Paulina Mazurek. W 42. minucie meczu Stachowska doprowadziła do remisu, zaś w kolejnej akcji Ciura pierwszy raz w spotkaniu wyprowadziła Łączpol na prowadzenie 20:19.

Na 15. minut przed końcem najskuteczniejsza gdańszczanka – Karolina Siódmiak, wyprowadziła Łączpol na dwubramkowe prowadzenie 22:20. Cztery minuty później Monika Kobylińska doprowadziła do remisu 22:22,  na jednobramkowe prowadzenie gospodynie wyprowadziła Kinga Gutkowska. Pod koniec spotkania więcej zimnej krwi zachowały szczypiornistki Vistalu i dzięki dobrej postawie Małgorzaty Gapskiej wicemistrzynie Polski zwyciężyły 27:24