Wybrzeże roztrwoniło przewagę. SMS postraszył Sokół. Spójnia jak w transie

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk nie potrafili utrzymać ośmiobramkowej przewagi na 10. minut przed końcem meczu. Młodzież z SMS-u Gdańsk postraszyła Sokół Browar Kościerzyna. Spójnia Gdynia nie do zatrzymania. Wygrała czwarty mecz z rzędu. Wybrzeże Gdańsk cały czas w walce o PGNiG Superligę. W sobotę podopieczni Damiana Wleklaka udali się na derby Pomorza do Malborka. Mecz dla spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej układał się dobrze. Gdańszczanie do 50. minuty kontrolowali przebieg meczu, ale niestety nie potrafili utrzymać koncentracji do końca spotkania. Szczypiorniści Polskiego Cukru Pomezanii zagrali fantastyczną końcówkę meczu i rzut Szymona Nowalińskiego dał im upragniony punkt w starciu z Wybrzeżem.

Ponad 60 bramek obejrzeli kibice SMS-u Gdańsk. Młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego mierzyła się we własnej hali z Sokołem Browar Kościerzyna. Gdańscy szczypiorniści nie błyszczeli w obronie i po pierwszej połowie przegrywali pięcioma bramkami. W drugiej zaprezentowali się o wiele lepiej, ale to nie starczyło na doświadczony zespół z Kościerzyny. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną Sokoła 37:32. Dla gdańszczan była to trzecia porażka z rzędu.

Jak burza idą przez rozgrywki pierwszej ligi szczypiorniści Spójni Gdynia. Podopieczni Marcina Markuszewskiego wygrali czwarty mecz z rzędu i tym samym włączają się w walkę o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę pokonali przed własną publicznością ŚKPR Świdnićę 35:27.