Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Arka Gdynia: Meldujemy wykonanie zadania! [ZDJĘCIA]

6 czerwca 2016 11:19
w Sport
A A

Takiego święta w Gdyni nie było od 8 lat. Najpierw – kolejny rekord frekwencji na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Później, radosne wzniesienie pucharu i świętowanie sukcesu z kibicami już na murawie stadionu. Następnie przyszedł czas na to, na co gdyńscy kibice czekali od 2011 roku: kolejna feta mistrzowska i oficjalne przywitanie Ekstraklasy.
Powodów do radości gdynianie mieli wczoraj aż nadto. Aby obejrzeć ostatni mecz Arki w pierwszej lidze, na stadion przybyło 11,5 tysiąca kibiców. To kolejny już w tym sezonie rekord i zapewne przedsmak tego, jak będzie wyglądała frekwencja na meczach żółto-niebieskich podczas spotkań w Ekstraklasie.

Do pełni szczęścia przyczynił się też remisowy wynik potyczki Arki z trzecim w pierwszoligowej tabeli Chrobrym Głogów. Gdynianie kończą sezon nie tylko z awansem i mistrzostwem, ale i z rundą wiosenną bez odnotowania ani jednej porażki.

FETA RODEM Z EKSTRAKLASY

„Dziś po meczu bal do rana, pierwsza ligo sayonara!”, głosił jeden z transparentów, który zawisł na trybunach tuż przed zakończeniem meczu. Bal faktycznie, był. I co to był za bal! Radosna lawina kibiców, która po brzegi wypełniła ulicę Świętojańską, przemieściła się od urzędu miasta na Skwer Kościuszki. Po drodze śpiewy, tańce, dobiegający ze wszystkich stron śmiech. Arka Gdynia oficjalnie pożegnała pierwszą ligę!

„RAMOS UPUŚCIŁ, JA NIE UPUSZCZĘ!”

Na Skwerze żółto-niebiescy kibice wysłuchali przemówienia prezydenta Wojciecha Szczurka, prezesa Wojciecha Pertkiewicza i kapitana drużyny Krzysztofa Sobieraja. – Panie prezydencie, panie prezesie, drodzy kibice: melduję wykonanie zadania!, takimi słowami zakończył swoją przemowę ostatni z nich.

Po fecie, jeszcze przed klubową kolacją, kapitan przyniósł pierwszoligowe trofeum do jednego z nadmorskich lokali, gdzie z bliska mogli zobaczyć je kibice. – Ramos upuścił, ja nie upuszczę! – zażartował Sobieraj.

Ekstraklaso, wracamy!

Anita Kobylińska
Tagi: Arka Gdyniapiłka nożna

REKLAMA

NAJNOWSZE

Alfah Femmes w studiu koncertowym Radia Gdańsk
Kultura

Trójmiejski indie rock na żywo. Zespół Alfah Femmes zagrał w „Koncertowej Strefie Radia Gdańsk”

Temperatura w Studiu im. Janusza Hajduna była wysoka...

a.maszota
28 czerwca 2026 - 21:45
Skuter wodny na Jeziorze Charzykowskim
Kaszuby

Policja zapowiada walkę ze skuterami wodnymi na Jeziorze Charzykowskim

Rozpoczął się sezon turystyczny, a wraz z nim...

u.adahs
28 czerwca 2026 - 20:10
Rekordowe upały doprowadziły do zerwania sieci trakcyjnej i odkształcenia się szyn - zdjęcie ilustracyjne
Wiadomości

Zerwane sieci, odkształcone szyny. Problemy na kolei z powodu upałów

W związku z upałami występują utrudnienia na kolei...

a.maszota
28 czerwca 2026 - 19:17

ZOBACZ TAKŻE

Bijatyka po meczu Grom Nowy Staw - Polonia Chodzież. Ucierpieli piłkarze z Wielkopolski, a policja zatrzymała pierwszych podejrzanych (fot. nadesłane wideo / Polonia Chodzież / KPP Malbork)
Powiśle

Bijatyka po meczu o awans. Mamy nagranie kibiców [WIDEO]

2026-06-27
Po spadku z Ekstraklasy Arka Gdynia przechodzi rewolucje kadrową (Fot. KFP/Mateusz Słodkowski)
Sport

Rewolucja kadrowa w Arce trwa. Bartłomiej Pawłowski zasila szeregi żółto-niebieskich

2026-06-25
Oskar Kubiak opuści Arkę Gdynia na rzecz Slavii Praga grającej w czeskiej ekstraklasie
Sport

Z polskiej trzeciej ligi do Ligi Mistrzów w rok. Oskar Kubiak opuszcza Arkę Gdynia

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.