Walijski „kopciuszek” wychodzi z pierwszego miejsca. Anglia męczyła się ze Słowacją, ale tylko zremisowała

W poniedziałek zakończyły się zmagania w grupie B na mistrzostwach Europy we Francji. Walia, nie uznawana za faworyta grupy, rozgromiła Rosję 3:0 i z pierwszego miejsca awansowała do ćwierćfinału Euro 2016. Anglia bezbramkowo zremisowała ze Słowacją, która do 1/8 finału awansuje z trzeciego miejsca.

WALIA ZAWSTYDZIŁA ROSJĘ

Przed ostatnim meczem Rosjanie mieli jeszcze szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Potrzebowali jednak zwycięstwa. Walia podeszła do poniedziałkowego spotkania bez kompleksów. Już w 11. minucie wynik meczu otworzył Ramsey, który wykorzystał nieporadność rosyjskich obrońców. Zresztą obrona „Sbornej” grała tego dnia fatalnie. Pomocnik Arsenalu z łatwością minął obrońców i precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Akinfiejewa. Obrona Rosji nie popisała się także w 20. minucie. Rosjanie nie przypilnowali Bale’a, który znalazł się z piłką w środku pola. Zawodnik Realu Madryt dograł do wchodzącego w pole karne Taylora, a ten najpierw trafił w bramkarza, ale dobitka okazała się już skuteczna. Dzieła zniszczenia dokonał w 67. minucie sam Gareth Bale. Walijczyk wykorzystał doskonałe podanie Ramseya i ustalił wynik meczu. Rosja żegna się z turniejem we Francji. Walia wychodzi z grupy, z pierwszego miejsca.

ANGLIA BEZ BRAMEK ZE SŁOWACJĄ

Anglia była zdecydowanym faworytem tego starcia. Słowacy liczyli chociażby na jeden punkt. Od początku Anglicy ruszyli do ataku. Jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. To głównie dzięki dobrze zorganizowanej defensywie Słowaków. Anglia biła głową w mur, a Słowacja nie zapędzała się zbyt często pod pole karne Wyspiarzy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Słowacja do ćwierćfinału najprawdopodobniej awansuje z trzeciego miejsca w grupie B. Anglia na koniec zmagań grupowych zajęła trzecią pozycję.

CO WE WTOREK?

Z niecierpliwością czekamy na pojedynek reprezentacji Polski. W Marsylii Polska zmierzy się z Ukrainą w ostatnim meczu fazy grupowej podczas turnieju we Francji. Równolegle będzie się toczyć pojedynek Niemiec z Irlandią Północną. Po tych spotkaniach rozstrzygnie się na kogo trafi kadra Adama Nawałki w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Gdy tabela zachowa układ po drugiej rundzie, najbardziej prawdopodobnym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie reprezentacja Szwajcarii.